Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

SMG kendi müziklerini üretiyor!

16.11.2017 - 15:32

SMG, müzik alanında önemli yeniliklere imza atıyor. Bünyesindeki DJ ve müzisyenler ile kendi müziklerini üreten SMG, dünya standartlarında bir müzik kataloğu sunuyor. 

Alışveriş merkezinde kalma süresinden ürün satın almada karar verme sürecine, mağaza içi müşteri trafiğini yönetmekten yemek yeme alışkanlıklarına kadar birçok noktada önemli bir rol oynayan müzik, SMG’nin yenilikçi çözümleriyle markalar için vazgeçilmez bir unsur haline geliyor.

POPTAN DEEP HOUSE’A SINIRSIZ MÜZİK!
SMG’nin müzik departmanında yer alan DJ ve müzisyenler, ürettikleri müziklerle bir katalog oluşturdu. Dünya standartlarında müzik ekipmanlarının kullanıldığı SMG stüdyosunda şarkı sözleri yazılıyor, müzikler besteleniyor, tüm enstrümanlar canlı olarak çalınıyor ve kadın - erkek vokaller tarafından şarkılar seslendiriliyor. Pop, lounge, jazz, easy listening, deep house, house ve enstrümantal türde müzikler üreten SMG, markalara özel çalışmalara da imza atıyor. 

GÜL GÜRER ALİMGİL: “DÜNYA STANDARTLARINDA MÜZİK KATALOĞU OLUŞTURDUK”
SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, müzik endüstrisinde kullanılan stok müzikleri çok iyi bildiklerinden dolayı, kendi kataloglarını oluşturmaya karar verdiklerini söyledi. Projeye başlarken, yapılabilecek her türlü tarzda, en kaliteli enstrümanlarla en iyi müzisyenlerle en güzel müzikleri üretmeyi hedeflediklerini belirten Alimgil, “Dijital müzik yayıncılığında sektör lideri olarak, hangi müziklere ihtiyaç duyulduğunu, stok müziklerdeki eksiklikleri ve sıkıntıları çok iyi biliyorduk. Yaklaşık 3-4 yıldır titizlikle sürdürdüğümüz proje kapsamında, bugün dünya standartlarında müzik yapıyoruz. Ürettiğimiz müzik türlerinde en iyisini yapmak için çok farklı tarzlarda müzisyen ve şarkıcılarla bir araya geliyoruz. Örneğin soul müzikler için Afro-American, Latin tarzı için Kübalı sanatçılarla, deep house için de, en iyi elektronik müzik prodüktörleriyle çalışıyoruz” dedi. 

DÜNYANIN HER YERİNDEN MÜZİĞİ YÖNETME İMKANI
SMG’nin müşterilerine sunduğu yeni hizmetler, yalnızca kendi müziklerini üretmesiyle sınırlı değil. Bir Spotify firması olan ve tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren Soundtrack Your Brand ile Türkiye’deki tek yetkili yayın hakları anlaşmasını imzalayan SMG, müşterilerine kendi müzik listelerini hazırlama, müzik atlama, dünyanın herhangi bir noktasından müziği yönetme ve en popüler şarkılara ulaşma gibi ayrıcalıklar sağlıyor. 

SMG’DEN EKONOMİK MÜZİK ÇÖZÜMLERİ
Müşterilerine, kurumsal kimlikleri ve hedef kitleleri doğrultusunda en uygun müzikleri öneren SMG’nin diğer bir çözümü ise yurt dışından aldığı müzik katalogları. Doğrudan lisanslama metoduyla telifleri ödenerek yasal hale getirilen içerikler, ekonomik bir çözüm olarak markalara sunuluyor.

nara

Yukarı