Ana içeriğe atla

d's

 

MALLREPORT

SEPHORA YILIN PERAKENDECİSİ SEÇİLDİ!

04.05.2018 - 10:08

Lider güzellik markası Sephora, 2018 Dünya Perakende Kongresi’nde ‘Yılın Perakendecisi’ ödülüne layık görüldü.

Dünya genelinde perakende markalarının yarıştığı kongrede, Sephora’nın sektördeki aktif girişimleri, 10 yıl içerisinde gösterdiği büyüme oranları, müşterilerine yaşattığı farklı ve mükemmel müşteri deneyim & servis kriterleri değerlendirilerek, bu ödülü almaya hak kazandı.

34 ülkede, 2.500’den fazla mağazası olan öncü ve lider Fransız kozmetik markası Sephora; 2007 yılından beri Türkiye pazarında, 45 mağazası ve 400’ün üzerindeki güzellik uzmanı ile kozmetik, cilt bakımı ve parfüm kategorilerinde güzellik tutkunları ile buluşuyor.

 

Tüm dünyadan perakende markalarının yer aldığı prestijli kongrede ‘Yılın Perakendecisi’ ödülüne layık görülen Sephora’nın CEO’su Chris de Lapuente konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçtiğimiz on yılda Sephora’nın başarılı bir küresel büyüme sergilediğini ve şu anda 2 bin 500’den fazla mağazayla 34 ülkede faaliyet gösterdiğini söyledi. Chris de Lapuente ayrıca, “’Yılın Perakendecisi’ seçilmekten gurur duyuyoruz ve bunu Sephora’nın global çapta topladığı takdirin bir eseri olarak görüyoruz. Marka olarak, bu önemli başarımızı ekip olarak kazandığımıza inanıyoruz ve bu ödül, bizi dünya çapındaki başarımıza kavuşturan Sephora ailesine mensup on binlerce insana dokunuyor; onları yüceltiyor.” dedi.

 

Yılın perakendecisi ödülü Dünya Perakende Kongresi’nin en önemli ödül kategorisinde yer alıyor. Bu ödül Sephora’nın, hem sektörde hem de dünyada yaşanan değişimlere doğru cevap verdiğini önemli bir göstergesi.

d's

Yukarı