Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

SEFAMERVE.COM 6 YAŞINDA

20.04.2018 - 10:36

Türkiye’nin ilk küresel e-ticaret şirketi olma hedefine emin adımlarla yürüyen Sefamerve.com, 6.yılını kutlamanın heyecanını yaşıyor. Kurulduğu 2012 yılından bu yana online alışveriş deneyimini avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunan Sefamerve.com, yatırım almadan yoluna devam eden nadir e-ticaret markalarından biri.

Sefamerve.com, Türkiye ve yurt dışı pazarında yaptığı çalışmalarla ve aldığı global ödüllerle dünyanın önemli e-ticaret markaları arasında yer alıyor. Amerika’nın popüler teknoloji dergisi Red Herring’in dünyanın en başarılı ilk 100 girişimi arasında gösterdiği Sefamerve.com, Avrupa Birliği üyesi ülkeler haricinde ilk kez bir Türk markası olarak E-commerce Europe’a katıldı. Her yıl başarısını katlayarak büyümeye devam eden Sefamerve.com, 2017 senesini de 250 milyon TL ciro ile kapattı.

Yatırım almadan yoluna devam ediyor

Online alışverişi deneyimini avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunan Sefamerve.com, yatırım almadan yoluna devam eden nadir e-ticaret markalarından biri. Bu yıl pazar hacmini genişleterek yüzde 100’ün üzerinde büyümeyi hedefleyen Sefamerve.com, Almanya, Avusturya, Fransa başta olmak üzere 82 ülkeye gönderim yapan ve 5 kıtada ofisi bulunan bir marka haline geldi.

Sosyal Medyada büyüme modeli

Facebook’ta 5 milyonu aşkın takipçisi sayısına ulaşan ilk Türk markası olan Sefamerve.com, sosyal medyada da hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Avrupa kıtasında sosyal e-ticarette başarı elde eden nadir firmalardan biri olan Sefamerve.com’u, Facebook da yakından takip ediyor.

Sefamerve.com’dan yapay zeka atılımları

Sefamerve.com, Türkiye’de yapay zeka alanında personel istihdam etmeye başlayan ilk markalardan. Sefamerve.com’un yapay zeka ekibi, 2005 yılından bu yana uluslararası yarışmalarda kazandıkları ödülleri, konuyla ilgili hazırladıkları makale ve kitap çalışmaları ile büyük başarılara imza atıyor. Sefamerve.com; satın alma, doğru stok yönetimi, dinamik fiyatlandırma, ürün reytingi ve pazarlama gibi alanların yanı sıra, ürün niteliğine göre kargo firmasının seçim sürecini dahi yapay zeka uygulamaları ile yönetiyor.

ASDAS

Yukarı