Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

Perakende Günleri 17. yılında…

06.10.2017 - 14:24

29-30 KASIM’DA LÜTFİ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI’NDA 17.’Sİ DÜZENLENECEK OLAN PERAKENDE GÜNLERİ, BU YILDA PERAKENDECİLERDEN AVM’LERE, İŞ GELİŞTİRİCİLERDEN TEKNOLOJİ FİRMALARINA VE TEDARİKÇİLERE KADAR SEKTÖRÜN TÜM KESİMLERİNİ İKİ GÜN BOYUNCA İSTANBUL’DA BİR ARAYA GETİRECEK.

Konferans
Perakende Günleri’nde iki gün boyunca süren konferans oturumlarında; şirket sahipleri, üst düzey yöneticiler, CEO, genel müdür, yönetim kurulu üyeleri ile diğer yöneticilerden 3 binin üzerinde katılımcı yer alıyor, işiniz için somut ipuçları, ilham verici uygulamalar ve yol haritaları paylaşılıyor. 
Konferansta yer alacak konuşmacılar ve konuşma başlıkları: 

İNOVASYON PG’DE
Oyunun Kurallarını Değiştirmek - JONAS KJELLBERG
Skype’ın yaratıcılarından. i-Cloud’un Yönetim Kurulu Başkanı iken firmayı Apple’a satan, Zalando’ya kuruluş aşamasında yatırım yapan seri girişimci. Geliştirdiği iş modeli Standford Üniversitesi’nde okutulan Kjellberg sıfır maliyette inovasyon ve gelir arttırmada inovasyon için ipuçları verecek.

NEUROMARKETING PG’DE
Beynin Satın Alma Düğmesini Keşfedin - PATRICK RENVOISE
Dünyada pazarlama çalışmalarında yeni bir dönem açan nöropazarlamanın öncüsü. Nörobilimdeki son gelişmelere dayanarak NeuroMap’i geliştiren Renvoisé, beynin nasıl karar aldığını anlatacak, satış döngüsünü kısaltan, yeni müşteriler kazandıran, geliri ve kârı arttıran yöntemleri örneklerle paylaşacak.

AMAZON PG’DE
Alışveriş Dünyasını Sallayan Güç: Amazon - DOUG STEPHENS
Amazon konusunda önde gelen uzmanlardan, ünlü perakende fütüristi Stephens alışveriş devi Amazon’un durdurulamaz gelişimini ve perakende dünyasını değiştiren yeni stratejilerini anlatacak. Amazon’un bu büyümesinden perakende sektörünün nasıl faydalanabileceğinin ipuçlarını verecek.

TRENDLER PG’DE
Müşteri Deneyiminde Şaşırtıcı Trendler - JON BLAKENEY 
Tasarım ve müşteri deneyiminin öncüsü Jon Blakeney dünyanın değişen çehresi ile birlikte yenilenen müşteri deneyimi trendlerini anlatacak. Dünyadan başarılı ve ilginç örnekler paylaşacak olan Blakeney, alışverişin nabzını tutan millennial kuşağının beklentilerine yönelik çarpıcı önerilerde bulunacak. 

BİR EKONOMİST, BİR PERAKENDECİ PG’DE
Çözüm Nerede? - FATİH KERESTECİ/CÜNEYT YAVUZ
Perakende Günleri’nde ilk kez bir ekonomist ve bir perakendeci Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmelerin sektöre etkilerini beraber değerlendirecek. 2018 yılının büyüme ve kârlılık stratejisine yol gösterecek olan oturumda Fatih Keresteci, Cüneyt Yavuz’un sorularına çözüm önerileri sunacak. 

MUHTEŞEM İKİLİ PG’DE
PROF. DR. İLBER ORTAYLI/PROF. DR. DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tarihçilerinden, söylediği her sözle akıllarda iz bırakan Prof. Dr. İlber Ortaylı, hepimizin yakından tanıdığı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile söyleşisinde bizleri bir Türkiye, tarih ve düşünce yolculuğuna çıkaracak.

SİBER GÜVENLİK PG’DE
Ünlü Hacker’dan Siber Güvenlik İpuçları - MIKKO HYPPONEN
Geçmişin ünlü hacker’ı, bugün dünyanın en önemli siber güvenlik uzmanlarından biri. PC World dergisinin belirlediği, Web’deki en önemli 50 isim arasında ve Foreign Policy’nin “100 Küresel Düşünür” listesinde. Bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin karşı karşıya olduğu siber riskleri çarpıcı güncel örneklerle anlatan Hyppönen, şirketlerimizi bu risklerden korumak için somut çözüm önerileri sunacak.

OMNICHANNEL PG’DE
“İşimizin Kalbinde Müşterimiz Var” 
-  HANDAN ABDURRAHMANOĞLU
Grundig Türkiye Yöneticisi ve Arçelik Pazarlama A.Ş. Omnichannel Geliştirme ve İletişim Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu, değişen müşteri davranışlarının perakende dünyasına etkilerini anlatacak ve Arçelik’in en yeni projesi “Omni” pazarlama stratejisi ile online ve offline arasındaki entegrasyonu nasıl sağlamayı planladıklarını aktaracak.

ZORLUKLARA ÇÖZÜMLER PG’DE
Yaşadığımız Zorluklar ve Çözümleri 
-  JAKLİN GÜNER
Vakko CEO’su Jaklin Güner dünyadaki mega trendler, dijitalleşmenin sağladığı potansiyel ve sektörel performans araştırmalarından hareketle  perakendenin yaşadığı zorlukları anlatacak ve değişen yapıya adaptasyon yeteneğini kanıtlamış perakendenin bu zorluklardan güçlenerek çıkması için izlemesi gereken yola ilişkin önerilerini paylaşacak.

GLOBAL MARKAMIZ PG’DE
Global Markamız: Simit Sarayı 
- ABDULLAH KAVUKÇU
Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, bir hayal ile başlayarak dev bir marka haline gelen ve geleneksel lezzetimizi tüm dünyaya tattırma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Simit Sarayı’nın uluslararası yeme-içme markası haline gelişinin öyküsünü anlatacak. 

HIZLI BÜYÜME PG’DE
Hızlı ve Sağlıklı Büyümenin Yolu 
- UĞUR DEMİREL
Yaklaşık 25 yıldır hızlı tüketim ürünleri ve perakende sektörünün içinde olan Şok Marketler’in CEO’su Uğur Demirel tüm perakende sektörüne ilham verecek bir örnek olarak Şok’un hızlı ve sağlıklı büyümesinin arkasındaki güçlü organizasyonu ve sahadan yönetim gibi tüm sektörün esinleneceği uygulamaları anlatacak.

START-UP RUHU PG’DE
İşi Start-up Heyecanıyla Yönetmek 
- MARK LITTLE
Dünyanın sosyal içerikli haberler sağlayan ilk medya ajansı Storyful’un kurucu ve yöneticisi. Başarılı bir start-up girişimi sonrasında şirketini büyüterek Rupert Murdoch’un şirketi News Corporation’a sattı. Twitter’ın Avrupa medya ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcılığının yanı sıra EMEA bölgesini de yönetti. Little, ilham verici konuşmasıyla mevcut işlerimizi start-up çevikliği ve heyecanıyla geliştirmeyi, yeni işlere adım atmayı anlatacak.

E-TİCARET PG’DE
E-Ticaret Gelirimiz Nasıl Artar? 
- TOLGA TATARİ
Türkiye’de e-ticaretin önde gelen uzmanlarından Tolga Tatari, hızla değişen dijital dünyanın perakende sektörüne etkilerini anlatacak. Bu yeni dünyanın sağlayacağı fırsatları aktarırken, firmaların ve bağımsız e-ticaret sitelerinin değişen bu dünyada satışlarını nasıl artıracaklarına dair somut ipuçları verecek.

ANADOLU’NUN AVM’LERİ PG’DE
Anadolu’nun Nefes Aldığı Mekanlar 
- BEYTULLAH AKSOY
AVM’ler ile Anadolu kentlerinde sadece alışveriş değil aynı zamanda nefes alma mekanları yaratan Zeydemir’in Genel Müdürü bu süreci nasıl hayata geçirdiklerini ve bu mekanları perakendecilerin giderlerini minimize edecek şekilde nasıl yönettiklerini anlatacak. 

CONVENIENCE STORE’LAR PG’DE
Convenience Store’ların Geleceği 
- MURAT BİRGÜL
Shell&Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Murat Birgül perakendede convenience store olarak adlandırılan kategoride yer alan istasyonlardaki marketlerin öne çıkan özelliklerini, dünyada ve Türkiye’deki gelişimini ve eğilimleri karşılaştırmalı olarak anlatacak. Birgül, Shell’in müşteri davranışı ve eğilimlerini yakından izleyerek ortaya koyduğu başarılı uygulamalarından da bahsederek sektöre ilham verecek.

KAYIP VE ATIK YÖNETİMİ PG’DE
Bir Domates Çöpe Atıldığında… 
- BİROL ULUŞAN
Metro Toptancı Market Meyve ve Sebze Kategori Müdürü Birol Uluşan,  dünya ve milli kaynak israfının ana nedenlerinden olan gıda kayıp ve atıklarını sonlandırmak için başlatılan Metro Gıda Hareketi’ni çarpıcı veriler ve çözüme yönelik projelerini anlatarak sunacak.

2018’E BAKIŞ PG’DE
2018’e Doğru - KUBİLAY ÖZERKAN
Ülkemiz perakende ve alıveriş sektörünün en önemli aktörlerini bir araya getiren altı önemli sektörel derneğin çatı kuruluşu Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu'nun (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özerkan, 2018 yılında sektörümüzü bekleyen önemli gelişmeleri Perakende Günleri'nde anlatacak.

HUKUKTA YENİLİKLER PG’DE
Hukuk Perakendenin Hızına Yetişebilir Mi? – Av. MERTER ÖZAY
Perakende ve gayrimenkul başta olmak üzere pek çok sektöre hizmet veren Özay Hukuk Bürosu’nun kurucusu Merter Özay, eğlenceli anlatımıyla sektörümüzü ilgilendiren ve perakendecilerin önümüzdeki sene hazır olması gereken hukuksal konulara açıklık getirecek. 

EV VE YAŞAM PERAKENDESİ PG’DE
Ev ve Yaşam Perakendesinden Esinlenmeler - FATİH KARACA 
Karaca Grup’un üçüncü kuşak temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, dönüşüm hikayelerini, uyguladıkları inovasyonları ve zor zamanlarda aldıkları önlemleri anlatacak. Karaca ayrıca kendi alanlarına özgü ilginç müşteri hikayelerini de paylaşacak.  

Fuar ve B2B Toplantıları
Perakende Günleri,  fuar ve B2B toplantılarıyla aynı zamanda sektörün en önemli işbirliği platformu. İki gün boyunca düzenlenen ve eşsiz bir network imkanı sağlayan fuarda, kendi alanlarında lider olan fuar katılımcıları ve sektörün üst düzey yöneticileri bir araya gelerek sayısız işbirliğine imza atıyor. 
Perakende sektörüne yönelik hizmet ve ürünlerdeki yeniliklerin sergilendiği fuar, perakende donanımlarından raf ve sergileme sistemlerine, IT kuruluşlarından outsourcing şirketlerine dek pek çok sektörden firmayı çatısı altında buluşturuyor. Ziyaretçiler yeni uygulamalardan ve teknolojilerden ilham alıyor. 
B2B toplantıları ise yurt dışına açılmak ve yurt dışı işbirliklerini geliştirmek isteyen her sektörden markalarımıza 40 ülkeden yatırımcılar, alışveriş merkezleri, master franchise’lar ve ülke danışmanlarıyla bir araya gelme imkanı sunuyor. Her yıl 5 binin üzerinde B2B toplantı gerçekleşiyor; markalarımız, yakın coğrafyamızdaki işbirliği fırsatlarıyla tanışıyor.
Sektörün ihtiyacı olan her şey, perakendenin kalbinin attığı yerde, Perakende Günleri’nde! 

Özel Öğle Yemekleri
Konferans ve ödül törenlerinin yanı sıra, iki gün boyunca düzenlenen özel öğle yemeklerinde perakende sektörünün önde gelen isimleri bir araya gelerek sohbet, fikir alışverişi ve network imkânı buluyor.  

Perakende Güneşi Ödülleri
Perakende Günleri, başarılı ve özgün çalışmalarıyla sektörün gelişimine katkıda bulunan kişi, kurum ve projeleri Perakende Güneşi Ödülleri ile teşvik etmeyi amaçlıyor. Altı ayrı kategoride verilen ödüller, ayrıntılı ve titiz bir çalışma ile belirleniyor. Emeğiyle, yüreğiyle, başarısıyla sektörü aydınlatan başarılı temsilciler, iki gün boyunca süren ödül törenlerinde ödülleriyle buluşuyor. 
•Yaşam Boyu Başarı Ödülü
•ATÜ Perakendeye Katkı Özel Ödülü
•Genç Liderler Ödülü
•En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü
•En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü
•En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü

nara

Yukarı