Ana içeriğe atla

22

MALLREPORT

Olası yangın risklerine karşı önleminizi şimdiden alın!

15.06.2017 - 15:05

“Temizleme periyodlarına uymak kasko yaptırmak gibidir” diyen AB Teknik Genel Müdürü Burhanettin Ünver, yeterli ve düzenli bakımların yapılmaması durumunda bacaların yanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

1998 yılında ısıtma, soğutma, havalandırma hizmeti ile kurulan, ilerleyen süreçlerde, müşteriden gelen talepler doğrultusunda baca ve havalandırma kanalı temizliği üzerine hizmet sunmaya başlayan AB Teknik, şu an hali hazırda 53 personel ile 100’ yakın AVM’ye, zincir restoranlara, otellere, kamu kurumlarına, fabrikalara ve plazalara hizmet veriyor.
Edirne den Ardahan’a uzanan müşterilerine; mutfak bacası/yağlı kanal temizleme, robotla havalandırma kanalını temizlime (taze hava, klima kanalları), elektro statik filtre temizleme ve mutfak baca sistemlerinin uygunluğuna yönelik danışmanlık hizmeti veren firma, ayrıca baca güvenliği ve kullanımı noktasında eğitimler de veriyor. 

RİSKLERİ EN BAŞINDAN İTİBAREN ORTADAN KALDIRIN!
Sunmuş oldukları hizmet ile firmaların birçok riskten uzaklaşmasını sağlamayı ve en başından itibaren yangın riskini ortadan kaldırıp,  firmalara birçok bakımdan tasarruf sağlamayı amaç edinen firma, bu doğrultuda firmaların mevcut klima havalandırma kanallarının ve mutfak baca sistemlerinin düzenli bakımını yaparken,  bu sistemlerin çevreye temiz hava vermesini sağlıyor. 
“Temizleme periyodlarına uymak kasko yaptırmak gibidir” diyen AB Teknik Genel Müdürü Burhanettin Ünver, yeterli ve düzenli bakımların yapılmaması durumunda bacaların yanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bakım yapılmadığı takdirde bacalar her zaman risk altında olur. Ayrıca düzgün çalışmayan sistem hem çalışma ortamına hem de müşteri alanına koku verir, dolayısıyla çevreden şikayetler gelir. Bununla birlikte firmalar, yasal bir sorumluluğu yerine getirmemiş olur, olası yangın ve aksi durumda işletme kapalı kalır, bakım yapılmayan sistemler enerji kaybına sebep olur ve bakımını düzenli yaptırmayan işletmede çıkacak olan bir yangın sonrası sigorta şirketi hasarı karşılamaz.”

BU İŞİ AVM’LER ÜSTLENMELİ
Özellikle AVM’lerin bu işi üstlenmeleri gerektiğini vurgulayan Ünver, sebeplerini ise şu şekilde açıklıyor: “Yönetimin bu işi üstlenmesi doğrultusunda AVM’ye tek bir firma bakım yapar. Böylece bilgi akışı da düzgün bir şekilde sağlanmış olur. Ayrıca sistem bilgileri tek bir yerde olduğundan, yetkili muhatap bulmakta zorlanmaz. Aksi durumda her marka kendi firmasını getirirse, bunun takibi zor olur ve adeta bir kargaşa ortamı meydana gelir. Bu nedenle gelen firmanın yetkinliği de takip edilemez.”

KONTROL YETKİSİ MÜŞTERİDE
Sektörde ucuz fiyat politikası güden ve işini layıkıyla yapmayan birçok firmanın olduğunu belirten Ünver, bu noktada müşterilerin dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Müşterilerin yaptıkları işleri kontrol edebilme ve bağımsız bir kuruma denetlettirebilme yetkisine sahip olduklarını da söyleyen Ünver, “AB Teknik olarak, birçok ilde yetki belgemizi itfaiyelerden alıyoruz. Bu bağlamda müşteriler de itfaiyelerin baca denetim birimlerinden bu konuda destek alabilirler” dedi ve sözlerine son verdi. 
 

ff

Yukarı