Ana içeriğe atla

22

MALLREPORT

NGSTYLE’dan Ankara’ya Yeni Mağaza / A New Store from NGSTYLE for Ankara

16.11.2016 - 11:18

Türkiye’nin önde gelen kadın giyim markası NGSTYLE,Ankara’da mağaza açtı.

NGSTYLE, a leading womenswear brand in Turkey, opened a store in Ankara.

Modern ve şehirli kadının markası NGSTYLE’ın birbirinden şık tasarımları Ankaralılarla buluştu. Günün her saati şık olmak isteyen kadınlara iddialı tasarımlar sunan NGSTYLE, Başkent Ankara’nın en gözde yerleşim yerlerinden Çankaya ilçesinde bulunan CEPA Alışveriş Merkezi’nde kapılarını açtı. 
Başarılı tasarımları ve dinamik yapısı ile son yıllarda kadınların gözde markası olan NGSTYLE, CEPA AVM mağazasının açılışını özel bir davetle yaptı. Seçkin misafirlerin katılımıyla gerçekleşen açılışa, Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi. Kısa sürede emin adımlarla önemli başarılara imza atan bir marka olduklarını belirten NGSTYLE Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nazlı Gürer Aldıkaçtı açılışta yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: 
“NGSTYLE, kendine özgü tarzı, kalitesi, güçlü satış ve pazarlama ağı sayesinde Türkiye’nin önde gelen kadın giyim markaları arasında yer almayı başardı. Öncelikli hedefimiz niş bir marka olan NGSTYLE markasının kalitesini koruyarak büyümesini sağlamak. Bu nedenle büyüme hedeflerimiz çok agresif değil, mağaza sayısını bilinçli ve planlı bir şekilde artırıyoruz. Ankara CEPA AVM’deki mağazamız ile de NGSTYLE kalite ve çizgisiyle daha çok kadınımızı buluşturabileceğiz. Her sezon yenilenen koleksiyonlarımız ile kısa sürede başkentli modaseverlerin de vazgeçilmezi olacağımıza inanıyorum.”
 

 

Very chic designs of NGSTYLE, which is the brand of modern and urban women, were introduced to the people in Ankara. Offering challenging designs for women who want to be chic at every hour of the day, NGSTYLE opened its store in CEPA Shopping Mall, which is located in Çankaya District which is one of the most favourite settlements in Ankara, the Capital. 
A recent favourite brand of the women with the help of its successful designs and dynamic structure, NGSTYLE held a special reception for its new store in CEPA Shopping Mall. Organization was welcomed by many distinguished guests and people in Ankara. Nazlı Gürer Aldıkaçtı, founder and Chairman of Board of Directors of NGSTYLE, stating that they became a successful brand within a short period by taking firm steps continued her speech as the following: 
“NGSTYLE achieved to be among the leading womenswear brands in Turkey with the help of its unique style and powerful network of sales and marketing. Our priority is to maintain the quality of NGSTYLE brand, which is a niche brand and to enable its growth. So, our targets of growth are not aggressive. We increase the number of our stores in a conscious and planned manner. We will be able to introduce the quality and patterns of NGSTYLE to more and more women at our new store in Ankara CEPA Shopping Mall. I believe that we will be an indispensible brand for the fashion lovers in Ankara as well in a short time with the help of our collections which are annually renewed.”

ff

Yukarı