Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

MOMODA TÜRKİYE’DE DE BÜYÜME YOLUNA GİRDİ

18.01.2019 - 15:16

DÜNYANIN EN BÜYÜK MOMODA MASAJ KOLTUĞU FİRMASININ DANIŞMANLIĞINI YÜRÜTEN YKG PERAKENDE KİRALAMA VE MARKA DANIŞMANLIĞI KURUCUSU İBRAHİM DÜZENLİ, MOMODA TÜRKİYE OLARAK BİRÇOK AVM’DE İŞLETMEYE BAŞLADIKLARINI, 3 YIL İÇERİSİNDE 5 BİN ADET MASAJ KOLTUĞUNA ÇIKMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Danışmanlığını yürüttüğünüz Dünyanın en büyük MOMODA firması hakkında bilgi verebilir misiniz? 
Momoda, 2015 yılında Şanghay’da kurulmuş genç bir firmadır ancak arkasında 20 yıldan uzun bilgi birikimi olan sektörün en büyük üreticisi ROTAI vardır. Şirket stratejisinde, birlikte gelir veya kira paylaşımı üzerinden karşılıklı projeler üretiliyor. Momoda Spa koltuklar,  rahat bir yaşam tarzı sağlıyor. Momoda; Çin’ de havalimanları, hızlı tren istasyonları, sinemalar, alışveriş merkezleri, oteller,  vb. kanalları kapsayan 360’dan fazla şehirde yer alıyor. Pazarda 70 binden fazla Momoda masaj koltuklarının işletmesi yürütülüyor.  Hedef müşteriler, 18-45 yaş grubudur. Şu anda ana tüketici felsefesi “Bir mola ver, bir VSPA’ ya sahip ol!”

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayacaksınız. Peki, anlaşma yaptığınız yerler var mı? 
Momoda Türkiye olarak 212 Power Outlet AVM, İstmarin AVM, Bursa Korupark AVM, Zafer Plaza AVM  ile Cevahir  Funlab, İstanbul Forum Funlab, Eskeşehir Neo Funlab, Çorum  Funlab mağazalarında işletmeye başlamış bulunuyoruz.

MOMODA Spa koltuklar nasıl çalışıyor? 

Müşterilerin tercihine göre 5-10-,20 TL kağıt para ile çalışıyor. Müşterilerimiz spa yaptırırken kullanmış olduğu telefonunu şarj edebiliyorlar. İstendiği takdirde aplikasyonu kendi telefonlarına indirerek ve QR kodu okutularak kredi kartı ile ödeme de yapılabiliyor.

Daha fazla AVM’de yer almak gibi düşünceleriniz var mı? Gelecek dönem hedeflerinizde neler var? 
Tabii ki. 3 yıl içerisinde 5 bin adet masaj koltuğuna çıkmayı hedefliyoruz. İşletmesini yaptığımız noktaların dışında ev, ofis, otel, üniversite, havalimanı, hastane vs. gibi alanlara konumlanmayı planlıyoruz. Aynı zamanda, Türki Cumhuriyetler, Balkan ülkeleri, Avrupa ve ABD ile  master franchise görüşmeleri yapıyoruz.

GGG

Yukarı