Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

Mobilyacılık sektöründe dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz

16.11.2017 - 17:04

Mobilya sektöründeki son 20 yılı değerlendiren Q Home markasının Kurucu Ortağı Ozan Maden, “Türkiye’de mobilyacılık her geçen gün ileriye gidiyor. Türkiye kalite ve dizayn alanında, dünya sıralamasında ilk 5’te yer alıyor” dedi.

1990’lı yılların sonundan itibaren mobilyacılık sektöründe ciddi bir ilerleme olduğunu belirten Ozan Maden, Türkiye’deki mobilyacılık sektörünü değerlendirdi. Maden, “Son 20 yılda, dönemin tarzlarına çabuk adapte olabilen, trendleri takip edebilen, işini iyi bilen, ürününü en iyi şekilde ortaya koyan firmalar isimlerini markalaştırarak sektöre yön vermeye devam ediyor. Ülkemizde üretim, ihracat ve iç pazarda 10 kata yakın bir büyüme söz konusu” dedi. Türkiye’deki mobilyacılığın şu anda hem hacim hem de kalite olarak dünyada önemli bir yere geldiğini söyleyen Ozan Maden, tasarımda önemli dünya markalarını yakaladığımızın altını çizdi.

DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 5’TEYİZ
Ozan Maden, Türk mobilya sektörünün hacim olarak dünyada önemli bir yere geldiğini söyledi. İtalyanların tasarımda her alanda etkili olduğunu hatırlatan Maden, İtalyanların mobilya sektöründeki tasarımlarda da son derece iyi olduklarını belirtti. 

“İTALYAN FİRMALAR İLE AYNI KALİTEDE ÜRETİM YAPAN FİRMALARIMIZ VAR”
Tasarım ve dizaynda İtalyanların etkisinin çok fazla olduğunu dile getiren Ozan Maden, “Dünyadaki bütün moda süreçlerini İtalyanlar belirliyor. Ancak Türkiye bu durumu çok yakından takip ediyor. Türkiye sürece çok çabuk adapte oldu. İtalyan firmalarla aynı düzeyde, aynı kalitede üretim yapan firmalarımız var” dedi. 
Kalite ve tasarımda dünya sıralamasında ilk 5’e girebileceğimizi de sözlerine ekleyen Maden, “Dünyanın en kaliteli ürünlerini iç pazarda tüketiyoruz” açıklamasında bulundu.

nara

Yukarı