Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa” sohbetlerinde 2. etap başladı

17.10.2016 - 13:30

Nestlé Türkiye’nin, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle sürdürdüğü “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programının 2. etabı 23 Eylül’de İstanbul’da başladı.

Dünyanın lider “Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam” şirketi Nestlé’nin, dünyadaki kuruluşunun 150. yılında Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle yürüttüğü, Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri”nin 2. etabı 23 Eylül’de İstanbul’da başladı. Programın ikinci etabında uzmanlar, Adana, Konya, Kayseri ve Trabzon’da halkla biraraya gelecek. 
Nestle’nin “İyi Beslen Mutlu Yaşa” Programı üç yıl devam edecek ve programın ilk yılında, 150 bin kişiye ulaşılmış olacak. Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar; Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alıyorlar. Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşıyorlar.
Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayan ve şirketin 150. yılı vesilesiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programının ilk etabında Bursa, İzmir, Antalya ve Ankara’da “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” düzenlenmişti. 


“İYİ BESLEN MUTLU YAŞA” PROGRAMI 3 YILDA 500 BİN KİŞİYE ULAŞACAK
Nestlé’nin dünyadaki 150. yılının kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen ve Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri”nin yerel belediyeler işbirliğinde gerçekleştirildiğini belirten Nestlé Türkiye CEO’su Félix Allemann, şöyle konuştu: ”Programı bu yıl Türkiye’de diyetisyenlik mesleğinin 50. yılını kutlayan ve toplumun bilinçlendirilmesi konusunda bizimle aynı amacı taşıyan Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin işbirliğinde gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İlk yılında 3 milyon TL’lik bir yatırımla gerçekleştirdiğimiz programın bu yıl içinde 150 bin kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. 3 yıl sürecek programın sonunda da hedefimiz 500 bin kişiye ulaşmak. “150. yılımızda bu programla halkımızı bulundukları yerde uzmanlarla birlikte ziyaret ederek, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı ile ilgili merak ettikleri bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlamak istedik. Uzmanlarımız 1,5 saat boyunca dengeli beslenme, fiziksel aktivitenin nasıl günlük hayatın bir parçası olacağı, günlük stresle nasıl başedilebileceği, rahat bir uyku için ne yapılması gerektiği, nefesin nasıl düzenlenmesi gerektiği gibi; iyi yaşam için gerekli bilgileri paylaşıyorlar. Ayrıca katılımcıların vücut kompozisyon ve vücut kütle indeksi ölçümleri yapılıyor. Bu aktivitelerimizi dijital platformlardan da geniş kitlelere ulaştırıyoruz.”
“İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” kapsamında 6 ilde gerçekleştirilecek etkinliklerde, Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, Spor Eğitmeni Murat Bür ve Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan’dan oluşan uzmalar ekibi katılımcılar ile biraraya gelerek bilgi ve görüşlerini paylaşıyorlar. 

İstanbul: 23 Eylül-Capitol AVM, 24 Eylül-Carousel AVM, 1 Ekim-Kağıthane Axis AVM, 4 Kasım-212 AVM,     5 Kasım-İstanbul Marmara Forum AVM, 6 Kasım-İstanbul MetrocityAVM, Adana: 8-9 Ekim-M1 AVM, Konya: 14 ve 15 Ekim-M1 AVM, Kayseri: 22 ve 23 Ekim-Forum AVM, Trabzon: 30 Ekim-Forum Trabzon AVM

n

Yukarı