Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

IODAYS İLE VÜCUDUNUZUN İYOT DENGESİNİ SAĞLAYIN

14.02.2020 - 13:42

NANO TEKNOLOJİK BİR ÜRÜN OLAN IODAYS HAKKINDA BİLGİLER VEREN IODAYS TÜRKİYE SATIŞ PAZARLAMA DİREKTÖRÜ MİRAY TUNÇ, IODAYS İYOT KONSANTRESİNİN İNSAN VÜCUDUNDAKİ İYOT DENGESİNİ DESTEKLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR.
 

İodays hakkında bilgi alabilir miyiz?
Nano teknolojik bir ürün olan İodays, uluslararası patentlere sahip, organik pozitif iyot içeren dünyadaki ilk iyot konsantresidir. Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya başta olmak üzere 21 farklı ülkede kullanılan uluslararası patent ve sertifikalara sahip ileri teknoloji ürünüdür. 2007 yılında AB inovatif ürün ödülü kazanmıştır. Uluslararası laboratuvarlardan aldığı içerik sertifikaları ve satış yetkileri dışında, ODTÜ,  Ankara Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi tarafından yapılan analizlerde de içeriğindeki pozitif (organik) iyot ve miktarı net bir şekilde tespit edilmiştir. 
 

Bu bir ilaç mı? Yoksa bitkisel bir ürün mü? İsteyen herkes alabilir mi? 
İodays bir ilaç değildir. Nanoteknoloji ile suya iyot tutundurulmuş, konsantre pozitif iyot takviyesidir. Bazı batılı ülkelerde bisküvi, meşrubat ve su gibi gıda ürünlerine de katılmaktadır. Hipertiroiti olanlar doktor kontrolünde almalıdır.
 

İodays ürünlerini kimler kullanabilir?
Aldığımız gıdalardaki iyot eksikliği, iyot takviyesine ihtiyaç duyulmasına sebep olmuştur. İyot yetersizliği yaşayan hamileler, emziren anneler ile çocuklar ve yetişkinler İodays’i kullanabilir. Bazı özel hastaneler iyot eksikliği bulunan ve iyot ihtiyacı olan hastalarına İodays’i tavsiye etmektedir. İodays; hamile, yetişkin ve çocuk olmak üzere üç farklı ürüne sahiptir. Ancak hipertiroiti olanlar doktor kontrolünde alabilir.İyot yetersizliği tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye için de önemli bir sorundur. İyot eksikliği önemli sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. İyot yetersizliği konusunda 2002-2003 yıllarında Türkiye’de okul çağı çocuklarında yapılan araştırmalara göre; her 100 çocuktan 30'unda guatr sorunu olduğu, çocukların idrarındaki iyot miktarının 100 ug/L olması gereken, 53ug/L olduğu belirlenmiştir. Bu durum ülkemizde özellikle okul çağı çocuklarında iyot yetersizliğinin önemli boyutlarda olduğunu göstermektedir.
 

İodays içeriğinde neler bulunuyor?
İodays konsantre iyot, okyanus ve deniz kaynaklı sadece biyolojik aktif pozitif iyot, doğal mineralli kaynak suyu ve doğal limon aromasından oluşan bir üründür. İçerisinde hiçbir zararlı madde bulunmamaktadır. Tuzdaki gibi uçup gitmez ve negatif iyot değildir. Biyolojik aktif iyot içeren İodays'in fazlalığı doğal yollardan vücuttan atılır. Bu nedenle vücut için olumsuz bir durum oluşturmaz. 
 

İyotun öneminden bahseder misiniz?
İyot, insan sağlığı için çok önemli bir elementtir. Çok sayıda hastalığın sebebinde iyot eksikliği bulunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün tespit ettiği “iyot eksikliği” bölgesinde 1,5 milyar insan yaşamaktadır. Bu bölgelerden biri de Türkiye’dir. Çocukların büyümesi ve gelişimi için iyot gereklidir. Zeka geriliğinin başlıca nedeni iyot eksikliğidir. Kuru cilt, anormal kilo alımı, sürekli yorgunluk, kabızlık, depresyon, guatr ve büyüme bozukluklarının nedeni olarak da iyot eksikliği gösterilmektedir. İodays iyot konsantresi insan vücudundaki iyot dengesinin sağlanmasını destekler. İyot minerali bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücre metabolizmasını yeniler. Ayrıca vücutta birikmiş bulunan radyasyonun atılımının sağlanmasına da yardımcı olur.
 

GGG

Yukarı