Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

İnovasyon tek bir alanda değil, tüm birimlerde olmalı…

18.01.2018 - 13:59

İnovasyonun büyümelerindeki en önemli parametre olduğunu söyleyen Tudors CEO’su Yaşar Ayaydın, sürdürülebilir büyüme için inovasyonun tek alanda değil, tüm birimlerde olması ve bu anlayışla firmaların kendilerini sürekli geliştirmeleri gerektiğini dile getirdi. 

Yapılan pek çok araştırmaya göre inovasyon artık sektör veya bölge ayırt etmeksizin tüm şirketler için organik büyümede temel itici güç… Ekonomik canlanmayı sağlayan inovasyonun şirketlerin büyümesindeki etkileri neler?
Günümüzde geldiğimiz noktada inovasyonun büyümemizdeki en önemli parametre olduğunu söyleyebilirim. Kendinizi değişen ve gelişen sektör içerisinde ne kadar çok geliştirdiğiniz ve ne tür yeniliklerle tüketicinin karşısına çıktığınız, markanın tüketici üzerindeki algısını ve market içerisindeki yerini belirlemektedir.

AYAK UYDURAMAZSAN SİLİNİRSİN…
İnovasyonla şirketler nasıl fark ya da farklar yaratabilir? Sürdürülebilir büyümede inovasyonun önemi nedir? 

İnovasyonda şirketlerin yaratmış olduğu farklar sadece belirli bir alanda değil, tüm birimlerde olmalı ve bu anlayışla kendilerini sürekli geliştirmelidirler. Sürdürülebilir büyümenin en önemli parametresi budur. Buna uyum sağlayamayan markaların yerini bu anlayışla yönetilen markaların alacağı kesin!

Şirketiniz inovasyona ne kadar önem veriyor? Bu alandaki çalışmalarınız neler?
Şirketimizin temel felsefesi inovasyon anlamında tüm birimlerde dünyada nelerin olduğunu, gelişmeleri takip etmek ve bunu konsept içerisine yerleştirmektir.

İNOVASYONUN ÖNEMİNİ ANLIYOR, DÜNYAYLA YARIŞIYORUZ
İnovasyon kavramı sizce Türkiye’de yeterli derecede oturdu mu yoksa bu konuda alacağımız daha çok yol mu var? 

Kavram olarak çok oturmasa bile anlayış olarak özellikle perakende sektöründe öneminin iyi anlaşıldığını söyleyebilirim. Aksi takdirde bu kadar önemli ve dünyayla yarışan markamız olmazdı.

Son olarak aile şirketlerinin son zamanlarda tabularını kırarak, yenilenmeye yönelik yeni kararlar alıp, yönetim ve diğer iş süreçlerini genç kuşaklara bırakması hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Bu konudaki geleneksel anlayışın değişip çağdaş anlayışa geçilmesini şirketlerimiz açısından çok olumlu buluyorum. Zaten bunu başaran markalarımızın piyasadaki gücünü çok net olarak görebilirsiniz.

ASDAS

Yukarı