Ana içeriğe atla

dd

MALLREPORT

HEDEF 2020’YE KADAR TÜRKİYE’DE 100, YURT DIŞINDA 20 MAĞAZA AÇMAK

06.09.2017 - 10:42

“Müşterilerimizin bize daha kolay ulaşmalarını sağlamak için mağazalaşmada 2017 Nisan ayı itibariyle yeni bir döneme girdik” açıklamasını yapan Letoon Sport Yönetim Kurulu Başkanı Cuman Aslan, “Peş peşe Letoon Sport mağazaları açarak mağaza sayımızı artırıyoruz” dedi. 

1987 yılında kurulan Letoon Sport, 90’lı yıllara gelindiğinde spor ayakkabı pazarının önemli oyuncularından biri haline geldi. Markanın 2008 yılında üretim haklarını satın alan Aslanlar Ayakkabı, 2015 yılında ise Türkiye ve tüm dünya haklarını satın aldı. Çizgisinden ve kalitesinden ödün vermeksizin güncel, dinamik kalabilmeyi başarabilmiş bir Türk markası olan Letoon Sport, bugün ayaklarını yere sapasağlam basıyor ve günümüz rekabet ortamında tüm tehditleri fırsata çevirebiliyor…
Sektörün köklü ve efsaneleşmiş markası olarak kadın, erkek ve çocuk grubunda her zevke yönelik geniş ürün yelpazesi sunduklarını belirten Letoon Sport Yönetim Kurulu Başkanı Cuman Aslan, “Sektörde önemli bir paya sahibiz ve üretimde kaliteye önem vererek pazardaki payımızı artırmaya devam ediyoruz. Fabrikamızda, son derece teknolojik koşullarda yıllık 2 milyon çift ayakkabı üretim yapıyoruz. Bu kapasiteyi gelecek dönemde yüzde 50 artırmayı planlıyoruz. Kısa süre önce PRIMARK ile önemli bir anlaşmaya imza attık. Dünya çapında en ünlü perakende zincirlerinden biri olan PRIMARK’ın tüm denetimlerinden geçtik. BSC ve SEDEX kalite standart ve belgelerine sahip fabrikamız PRIMARK’a da üretim yapacaktır” dedi. 
Türkiye çapında 2 bini aşkın satış noktasında Letoon Sport ürünlerini tüketicilerle buluşturduklarını ve hem mağazalaşma da hem de ihracat anlamında yeni yatırımlar hedeflediklerini dile getiren Aslan, “Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de mağazalaşmaya başladık. İhracatta farklı pazarlara açılarak dünya markası olma yolunda hızlıca ilerliyoruz” dedi.

DÜNYA ÇİN’DEN, ÇİN ONDAN AYAKKABI SATIN ALIYOR!
Tüm dünyanın ayakkabı satın aldığı Çin’e ayakkabı satışı yapan bir firma Letoon... Haliyle biz de bu başarıyı Aslan’a sorduk. Aslan, “Bizim her zaman önceliğimiz müşterilerimize kaliteli hizmet ve ürünler sunmak. Kaliteli, dayanıklı ve son moda trendlerine uygun oluşturduğumuz koleksiyonumuzla her zevke yönelik geniş ürün yelpazesi sunuyoruz. Gerek piyasa tecrübemiz ve Ar-Ge’ye yaptığımız ciddi yatırımlarımızla gerekse durmadan yenilikler peşinde koşan ve yorulmadan çalışan ekibimizle sadece Çin’e değil, tüm dünya pazarına ürün satmayı hedefliyoruz” dedi ve sözlerine devam etti: “Yakın zamandaki hedeflerimiz ise satışlarımızı ve pazar payımızı daha kolay yürütebilmek adına dünya genelinde Avrupa kolumuz için Hollanda’da ve Orta Doğu kolumuz için İran’da 2017 sonuna kadar merkez ofis açmak.”
“Müşterilerimizin bize daha kolay ulaşmalarını sağlamak için mağazalaşmada 2017 Nisan ayı itibariyle yeni bir döneme girdik” açıklamasını yapan Aslan, “Peş peşe Letoon Sport mağazaları açarak mağaza sayımızı artırıyoruz. Şu anda İstanbul’da yedi mağazamız bulunuyor. Kendi yatırımlarımızla 2020 yılına kadar Türkiye’de 100 mağazaya, yurt dışında ise 20 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca 2018 yılı itibariyle Letoon Sport Shop’ları franchise olarak vermeye başlayacağız” dedi.

ff

Yukarı