Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

HEDEF 2019 YILINDA YURT DIŞINDA 40 ŞUBEYE ULAŞMAK

07.03.2019 - 11:14

DÜNYANIN 8. BÜYÜK HAZIR GİYİM İHRACATÇISI KONUMUNDA OLAN TÜRK HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ TEMSİLCİLERİNDEN BİRİ OLAN GIOVANE GENTILE, 2019 YILINDA DA İHRACAT ODAKLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

Kalite anlayışını ve müşteri beklentilerini tasarladığı dünya trendlerine uygun koleksiyonlarla birleştiren Giovane Gentile, 2018 yılını yüzde 50’ye yakın bir büyümeyle kapattı. 2019 yılında satışlarındaki sürdürülebilir büyümeyi aynı oranda devam ettirmeyi hedefleyen Giovane Gentile, yurt dışındaki şube sayısını ise 40’a çıkarmak için çalışıyor.

“HEDEFİMİZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME”
Özellikle ülkede yaşanan ekonomik dalgalanmaların sektörü olumsuz etkilediğini söyleyen Samedov, bu dönemde yapılan KDV indirimlerinin ve Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı sayesinde bu rakamlara ulaştıklarını söyledi. Giovane Gentile olarak bu dönemde fiyatlarda yüzde 20 indirim uyguladıklarını söyleyen Samedov, 2018 yılını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50’ye yakın büyüyerek kapattıklarını söyledi. Samedov, “2019 yılında enflasyon değişimleri dolayısıyla yaşanan durumda kısa vadelide olsa etkilenme ihtimalimiz devam edebilir fakat perakende sektörü için önümüzdeki yılın özellikle e-ticaretin artarak devam edeceği bir yıl olacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki yıl ortasından sonra yavaş yavaş yukarı yönlü bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Seçim dönemi bizim için çok önemli. Sektörümüz için önemli olan özel günler her zaman satışlarımızı olumlu yönde etkiliyor. Yılbaşı, sevgililer günü ve babalar günü gibi özel günler satışlarımızda daha çok artış yaşanmasını öngördüğümüz dönemler. Her sezonun başlaması ile birlikte müşterilerimizin ilgisi hissedilir derecede artıyor. Takipçilerimiz yeni koleksiyonlarımızla tanışmak için mağaza ziyaretlerini sıklaştırıyor.” dedi.

TURQUALITY PROJESİ TAMAMLANMAK ÜZERE
2018 yılında Sadakat Programı çerçevesinde müşteri sayılarını yüzde 25 artırdıklarını söyleyen Samedov, “Günün şartlarında yatırım yapmak ne kadar zor olsa da 2019 yılında hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam edeceğiz. 2019 yılında Türkiye’de 6, yurt dışında ise 15 yeni mağaza moda severlere kapılarını açacak. Giovane Gentile olarak yılın son çeyreğinde başlattığımız Turquality projesini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek en öncelikli hedefimiz olduğunu söyleyebiliriz. Ekip arkadaşlarımız, üstün çalışma performansı göstererek, projeyi tamamlamak üzereler.”
 

n

Yukarı