Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

MALLREPORT

Gelecek inovasyonla yaratılıyor…

18.01.2018 - 14:15

Yenilik ve kalitenin her zaman başarıyı getirdiğini söyleyen NaraMaxx Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özkarakaşlı, tüm yenilik hareketlerinde müşteri istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını dile getirdi.

Yapılan pek çok araştırmaya göre inovasyon artık sektör veya bölge ayırt etmeksizin tüm şirketler için organik büyümede temel itici güç… Ekonomik canlanmayı sağlayan inovasyonun şirketlerin büyümesindeki etkileri neler?
Rakiplerimize karşı geride kalmamak ve yeniliklere ayak uydurmak zorundayız. Yeniliği takip edip, bunu kendi sistemlerine göre geliştirip uyarlayan her şirketin başarılı olabileceğine inanıyorum. Çünkü inovasyon geleceği yaratmakla ve sürdürülebilir karlı büyüme sağlamakla ilgilidir.
İnovasyona bir mağazacı gözüyle bakacak olursak; müşterilerimiz için onların rahat, kolay ve güvende alışveriş yapmaları her iki taraf içinde önemli unsurlardır. Bu sebepten tüm yenilik hareketlerimizde müşteri istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmaktayız. Çevreci bir şekilde hareket edip, zararlı olamayan hammaddeler ile üretim gerçekleştiriyoruz. 

İnovasyon kavramı sizce Türkiye’de yeterli derecede oturdu mu yoksa bu konuda alacağımız daha çok yol mu var?
Bu kavram tam oturdu diyemeyiz, fakat çoğu şirket yeniliğin insan üzerinde ve ülkemizde olan etkisini anlamaya başlamış durumda. Bu yüzden imkanlar çerçevesinde yeni sistemler geliştirip kendini yenilemeye başlayan pek çok şirket olduğu düşünülüyor. 

Son olarak aile şirketlerinin son zamanlarda tabularını kırarak, yenilenmeye yönelik yeni kararlar alıp, yönetim ve diğer iş süreçlerini genç kuşaklara bırakması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Gelişen teknoloji ve ilerleyen zaman artık bunu gerekli kılmış durumda. Günümüzün hızla değişen rekabet ortamında ayakta kalabilmek için şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini ve üretim yöntemlerini sürekli olarak değiştirmeleri ve yenilemeleri gerekmektedir. Bu yüzden günümüz koşullarına göre alanlarında uzman olan gençlerden destek almanın faydalı olacağına inanıyorum. Çünkü tüm yenilikleri takip ederek daha kolay uyum sağlamaktadırlar.

ds

Yukarı