Ana içeriğe atla

d's

 

MALLREPORT

'Faruk Sağın' Markası Metrocity AVM’de

20.04.2018 - 10:10

Türkiye’de yalnızca online kanalda satışlar gerçekleştirerek, 2 yılda cirosunu 24 katına çıkaran Faruk Sağın markası, pazarlama stratejisinin yönünü değiştiriyor. İngiltere’den İtalya’ya, Amerika’dan Fransa’ya kadar bütün moda kentlerine online satış yapan marka, dokunarak alışveriş yapmak isteyenler için İstanbul’da ilk mağazasını açtı. Yıl sonuna kadar 5 tane yurt içinde, 5 tane de yurt dışında olmak üzere toplamda 10 mağaza daha açılması hedefleniyor.

Avrupa’da ve Amerika’da yaptığı tasarımlar ile adından söz ettiren ikon Türk erkek giyim ve ayakkabı markası Faruk Sağın, pazarlama stratejisini değiştirme kararı aldı. Yalnızca online satışlar kanalıyla 2 yılda cirosunu 24 katına çıkaran marka, Türkiye’nin büyük şehirlerinde ve yurt dışında da mağazalar açarak, dokunarak satın almaktan vazgeçmeyen müşterilerine ulaşacak. Markanın Genel Müdürü Ömer Faruk Sağın, herkesin online satış kanallarına geçtiği bir dönemde neden mağazalaşma sürecine girdiklerini anlattı.

Kişiye Özel Stil Danışmanlığı Hizmeti Verilecek

Faruk Sağın Genel Müdürü Ömer Faruk Sağın, “Faruk Sağın olarak, kısa sürede ayakkabı sektörüne yön veren bir marka haline geldik. Giyim sektörüne de hızlı bir giriş yaptık. Dünya kalitesi ve zevkinde yerli bir marka olarak Avrupa’ya ve Amerika’ya ulaşmışken kendi insanımıza da daha yakın olmak istedik. Herkesin online satış kanallarına yöneldiği bir dönemde 10 adet mağaza açma gibi bir riske girdiğimizi farkındayız. Ancak dokunarak alışveriş yapmayı ve üzerinde denemeyi seven insanların varlığını da göz ardı etmek istemedik. Bu nedenle İstanbul’daki ilk mağazamızı Metrocity AVM’de açtık. Ayrıca ilerleyen dönemlerde açtığımız her mağazada kişiye özel stil danışmanlığı hizmeti vermeyi de planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

d's

Yukarı