Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

EMZİRMEYE DAİR HER ŞEY EBEBEK EMZİRME ŞENLİĞİ’NDE KONUŞULDU

14.11.2019 - 11:36

“Bir damla bin fayda” mottosuyla yola çıkan ebebek, anneleri ve anne adaylarını alanında uzman isimlerle buluşturduğu “Emzirme Şenliği” etkinliği ile bir ilke daha imza attı.

ebebek, bir damla anne sütünün bile bebekler için son derece değerli olduğunun bilinciyle gerçekleştirdiği Emzirme Şenliği etkinliğinde anne adayları ve annelere emzirmenin önemini anlattı. 2 senedir emzirme özelinde birçok adım atan marka, 5 Ekim Cumartesi günü Ankara Hilton Garden Inn’de Doğa Rutkay moderatörlüğünde; birbirinden değerli uzmanlarla anne sütü ve emzirme konusunda merak edilenleri konuşarak bebeveynlerle bilgi paylaşımı gerçekleştirdi. Etkinlik sonunda sahne alan ve şarkılarını bebeveynlerle birlikte seslendiren Nil Karaibrahimgil; aynı zamanda annelik öyküsünü ve emzirme döneminde yaşadıklarını paylaştı.  

YOĞUN KATILIM…
Markanın “Bir damla bin fayda” mottosundan hareketle düzenlediği Emzirme Şenliği, ailelerin yoğun katılımına sahne oldu. Doğa Rutkay’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve bebeveynlere keyifli dakikalar yaşatan etkinlikte, “baby plus ile Bir Damlalık Mucize: Anne Sütü!”, “Lansinoh ile Emzirmeye Hazırlık ve Doğru Emzirme Teknikleri”, “Babymom ile Emziren Anne Psikolojisi”, “California Walnut Commission’un Destekleriyle Emzirme Döneminde Beslenme ve Süt Artırıcı Öneriler” konu başlıklarında paneller düzenlendi. “Bir bebeğin bir damla daha anne sütü almasına” vesile olabilmek amacıyla anneleri bilinçlendirmek ve bu hassas süreçlerine yardımcı olabilmek için alanında uzman doktorlar bebeveynlerle bir araya geldi.  

EBEBEK’İN SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İLK ÜRÜN: GÖĞÜS POMPASI
Emzirme Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan ebebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, “Bugüne gelene kadar emzirme konusunda birçok adım attık. Bu nedenle bugün aslında bir başlangıç değil bugüne değin yaptıklarımızı sizlerle paylaşacağımız, bu ana kadar olan çalışmaları taçlandırıp yeni projelere yelken açacağımız bir gün olacak. Bugüne kadarki çalışmalarımızı sizinle paylaşmadan önce bizim için kıymetli olan bir anımızı sizlerle paylaşmak isterim; 2001 yılında e-ticaret’e başlayan ebebek’in satışını gerçekleştirdiği ilk ürünün bir göğüs pompası olması belki de bugünlerin bir işaretiydi… Kuruluş hikâyemizin daha en başındayken “bir bebeğin bir damla daha anne sütü almasına” vesile olduk ve o günden bugüne daha binlerce anne adayı ve anneye emzirmeyi anlattık.” dedi. 
 

GGG

Yukarı