Ana içeriğe atla

d's

 

MALLREPORT

Elli5 Event ziyaretçi profiline uygun etkinlik haritası oluşturuyor

10.05.2018 - 15:58

Lokasyonları ziyaret ederek ve hedef kitlenin alışkanlıklarını gözlemleyerek etkinlik planlaması yaptıklarını söyleyen Elli5 Event Ajans Başkanı Fatih Türe; ihtiyaçlara yönelik, akılda kalıcı etkinlikler planladıklarını ifade etti.

Organizasyon yapacağınız lokasyonları nasıl belirliyorsunuz?
Markamızın kurumsal kimliğini ve tanıtımı yapılacak ürün/hizmet stratejisini baz alıyoruz. Lokasyonları ziyaret ederek ve hedef kitlemizin davranış alışkanlıklarını gözlemleyerek uygunluğunu kontrol ediyor ve buna göre planlama aşamasına geçiyoruz.  

Etkinlikler, çevresel özellikler ve toplumun ihtiyaçlarına göre şekillenebiliyor mu?
Elbette şekilleniyor. Bu iki husus bizim de en çok dikkat ettiğimiz noktalardan. Çevresel faktörleri ve hassasiyetleri dikkate alarak etkinliğin çevreye zararını minimuma indirecek şekilde, var olan ya da olabilecek ihtiyaçlara yönelik, akılda kalıcı özellikte olmasına dikkat ederek planlıyoruz. 

y

AVM’de yapılacak bir organizasyondan önce o AVM’yi tanımak ne derece önemli? ( Ziyaretçi potansiyeli, ne tür ziyaretçiler geliyor vs.)
AVM’lerin kimliğini ziyaretçilerin belirlediği bir gerçek. Dolayısıyla, ziyaretçi profilini gözlemlemek ve lokasyon bazlı hedef kitle araştırmalarından kitlenin reaksiyonlarını saptamak etkinliğin haritasını çıkarmakta oldukça faydalı olacaktır. 

Etkinlik düzenlerken çevrenin ihtiyaçlarına ve toplumun kültürüne göre hareket edilmesi katılım düzeyinin de o derece yoğun olmasını sağlıyor. Peki, siz organizasyonlarda sosyo - kültürel dengeyi nasıl sağlıyorsunuz?
İnsan doğası özen ve ilgi ile besleniyor. Planlanan etkinliklerde uyum sağlanması şart… Ast-üst, tavan-taban dengesi için etkinliğin kolay anlaşılabilir, kolay uygulanabilir ve kolay ulaşılabilir olmasını sağlıyoruz. 

d's

Yukarı