Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Dünya markaları tek çatı altında!

17.10.2016 - 13:56

“Mağazalarımızı çocukların heyecanla gitmek istedikleri bir alan haline getirmek en büyük önceliklerimizden biri...” diyen Adore Oyuncak Pazarlama Müdürü Ilgın Cangir Taş, “Çocukların ürünleri deneyebilecekleri stantlar ve aktiviteler ile mağazalarımızı sürekli canlı tutuyoruz” dedi.

Adore Oyuncak 1996 yılından günümüze dünyaca ünlü markalı oyuncakları çocuklarla ve kendini çocuk hissedenlerle bir araya getiriyor. Kendini markalı oyuncak konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak tanımlayan Adore Oyuncak, başarısını; güçlü markaları, kaliteli ürünleri, pazarlama desteği, TV serileri ve sinema filmleriyle desteklenen güçlü lisans programları ile yaratıyor.
Her biri kendi pazarında lider olan LEGO, Winx Club, Ravensburger, Revell, Bandai, Sylvanian Families ve TOMY gibi oyuncak dünyasının en önemli markalarını bünyesinde bulunduran Adore Oyuncak’ın ürün yelpazesi; yüksek kaliteli, çocuk sağlığına hiçbir zararlı etkisi olmayan, çocukların fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunan, hem eğlendirici hem de eğitici ve öğretici oyuncaklardan oluşuyor. 
“Yönettiğimiz dünya devi markalarla, pazarlama ve satış alanındaki yoğun çalışmalarımızla ve yaklaşık 20 yıllık tecrübemizle lisanslı ve markalı oyuncak pazarındaki önemli oyunculardan biri olduğumuzu düşünüyoruz” diyen Adore Oyuncak Pazarlama Müdürü Ilgın Cangir Taş, “Bu tecrübemizle Türkiye’de daha çok oyuncak severlere ulaşabilmek adına 2009 yılında ilk mağazamızı İstinye Park AVM’de açtık. Müşterilerimizin yoğun ilgisi doğrultusunda hızla yaygınlaşarak, İstanbul Bağdat Caddesi ve Mall of İstanbul’un ardından Ankara’da One Tower ile Kent Park AVM ve sonrasında İzmir’de Mavibahçe AVM ile büyümeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde açılacak yeni mağazalarımızla müşterilerimize hep daha ulaşılabilir olmayı hedefliyoruz. Ayrıca e-ticaret sitemizle de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi. 


HEM EĞİTİCİ HEM EĞLENDİRİCİ…
“Adore Oyuncak olarak LEGO ile çocuklara ve yetişkinlere özel yapı oyuncakları sunuyoruz” diyen Taş, “Dünyaca ünlü Winx Club bebekleri ile kız çocuklarına renkli bir hayal ve oyuncak dünyası sağlıyoruz. Bandai markamız altındaki LBX ve Power Rangers aksiyon figürlerimizin yanı sıra Kayıp Balık Dori, 6 Süper Kahraman ve Pacman gibi diğer lisanslı ürünlerimiz ile geniş bir kitleye hitap ediyoruz. TOMY markamız ile 0-3 yaş aralığındaki bebeklerin fiziksel, duyusal ve hayal gücü gelişimini destekleyen oyuncaklar sunuyoruz” dedi ve sözlerine devam etti: “Ayrıca çocukların keyifle izlediği filmler olan İyi Bir Dinozor ve Zootropolis: Hayvanlar Şehri gibi filmlerin lisanslı oyuncakları da TOMY markamız altında bulunuyor. Puzzle ve eğitici oyunlar konusunun en önemli markalarından olan Alman Ravensburger markası altındaki çocuk ve aile oyunları ile yetişkinlere keyifli bir oyun zamanı sunuyoruz. Dünya’nın en büyük plastik maket markalarından biri olan Revell ile yine yetişkinlere yönelik maket serileri ve aksesuarları, çocuklara yönelik ise ilk makete başlangıç kitleri sunuyoruz. Sylvanian Families ürünlerimiz ile biriktirilebilir şirin hayvancıkların dünyasının kapısını aralıyoruz. Koleksiyonerlerin ve kız çocuklarının vazgeçemediği ürünler bu markamız altında bulunuyor.”

EN GÜNCEL MARKALI OYUNCAKLAR

“Adore Oyuncak dünya oyuncak sektöründeki trendleri yakından takip ederek her yaştan oyuncak severe hitap ediyor ve böylece tüm dünya çocuklarının eş zamanlı olarak en güncel markalı oyuncaklara ulaşmalarını sağlıyor” diyen Taş, “Adore Oyuncak Mağazaları da rengarenk ve ilgi çekici mağaza dizaynıyla müşterilerin keyifli alışveriş deneyimini arttırıyor. Her mağazasında bulunan oyun alanı çocukların sosyalleşmesine olanak sağlarken, ebeveynlerin de çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesine fırsat veriyor. Ayrıca Mall of Istanbul, One Tower ve Mavibahçe AVM’de bulunan “Winx Sihirli Ayna” kız çocuklarının kendilerini birer Winx perisine dönüştürmesini sağlayarak yoğun ilgi çekiyor” dedi. 

ÖNCELİK MAĞAZALARI CANLI TUTMAK
Taş, “Mağazalarımızı çocukların heyecanla gitmek istedikleri bir alan haline getirmek en büyük önceliklerimizden biridir. Öncesinde de belirttiğim Winx Sihirli Ayna’nın yanı sıra çocukların ürünleri deneyebilecekleri stantlar ve aktiviteler ile mağazalarımızı sürekli canlı tutuyoruz. Ayrıca vitrinlerimizde ve mağaza içi görsellerimizde çocuklara hitap edecek materyaller kullanarak onların hayal dünyalarını gerçeğe çevirmeyi amaçlıyoruz” dedi ve sözlerine, “Bu sezonda en yeni ve heyecanla beklenen oyuncak gruplarımızdan biri Disney Pixar Kayıp Balık Dori filminin oyuncakları olacak gibi duruyor.  Disney Pixar kalitesiyle çekilen Kayıp Balık Dori filminin global oyuncak üreticisi distribütörlüğünü yaptığımız Bandai firmasıdır. Kayıp Balık Dori, Kayıp Balık Nemo filminin devam niteliğinde olan bir film. Yani ürünlerimiz okyanusta yaşayan tüm canlıların renkli dünyasını yansıtan nitelikte zengin bir portföye sahip. Çocukların çok seveceği eğlenceli hareketlere sahip balıklardan, filmdeki önemli sahneleri yeniden yaratabilecekleri oyun setlerine kadar çocuklara heyecan verecek bir ürün çeşitliliğimiz bulunmakta… Bandai’nin yanısıra Ravensburger çocuk oyun ve puzzle grubunda da çok geniş bir ürün gamıyla Kayıp Balık Dori hayranlarının ilgisini çekeceğiz.
Bir başka yeni lansmanımız ise uzun süredir distribütörlüğünü yaptığımız Winx Club markasında. TV’de en çok izlenilen çizgi dizilerden biri olan Winx Club tarafında, 7. sezonun en yeni dönüşümü olan Tynix’in bebeklerini Türkiye’de hayranlarının beğenisine sunuyoruz. Kristal kalıpsı kalkanları, holografik kanatlarıyla Winx perileri bu sezonda da çok ışıltılı olacak ve hayranlarının gözlerini kamaştıracak.  Ayrıca Revell, TOMY ve Ravensburger markalarımız altındaki yeni ürünlerimizle de ebeveynler ile puzzle ve maket severler için ürün yelpazemizi genişletiyoruz” diyerek devam etti. 

n

Yukarı