Ana içeriğe atla

playpark

 

MALLREPORT

“Dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyoruz”

27.06.2018 - 10:21

Sektörde dijital dönüşüme en hızlı şekilde adapte olan markalardan biri olduklarını söyleyen Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, iş geliştirmeden ürün tasarımına, lojistikten pazarlamaya, müşteri deneyiminden muhasebe süreçlerine kadar her alanda dijital dünyanın imkanlarından faydalandıklarını belirtti.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜME HIZLA ADAPTE OLDUK”
Sektörde dijital dönüşüme en hızlı şekilde adapte olan markalardan biri olduklarını söyleyen Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, “İş geliştirmeden ürün tasarımına, lojistikten pazarlamaya, müşteri deneyiminden muhasebe süreçlerine kadar her alanda dijital dünyanın imkanlarından faydalanıyoruz.” diye belirtti.
Ellerindeki dataları işleyerek çok verimli bir CRM altyapısı oluşturduklarını belirten Suerdem, e-ticaret sitelerinin bugün en çok ciro getiren ilk 3 mağazadan biri olduğunu söyledi. Suerdem, “Müşterilerimizin davranışlarını her tür mecradan izliyor, elde ettiğimiz verileri koleksiyonlarımızın detaylarını belirlemeden yeni mağaza açma kararlarına kadar pek çok alanda kullanıyoruz. Elbette pazarlama alanında da, benimsemiş olduğumuz omni-channel stratejisini başarıyla hayata geçirmemizde dijital becerilerimizin etkisi büyük. Bugüne kadar bize pek çok ödül getiren, “Yakışır mı”, “Değişim Peşinde” gibi dijital reklam kampanyalarımız bu çalışmalarımızın en göz önünde olan çıktıları.” dedi. 

ÇOK ÖZEL İKİ PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR
Mağazalarında dijital ekranlar kullanarak kampanya ve görselleri bu ekranlardan yayınladıklarını belirten Suerdem, çok özel iki proje üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda bu projelerin iletişimini yapacaklarını ifade etti.   

MÜŞTERİ DENEYİMİ VE KİŞİSELLEŞTİRME ÖNEM KAZANACAK
Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde sektörün en önemli konularının başında müşteri deneyiminin ve kişiselleştirmenin geleceğini ve bu iki alanda başarıyı yakalayabilmek için de dijitalleşme süreçlerini tamamlamanın şart olduğuna değinen Suerdem, “BT, IT gibi birimler artık şirketlerimizin içinde yalnızca sorun çözen değil, direkt olarak kazanç sağlayan birimler olarak varlar. Perakende sektöründe bu konuya yönelik farkındalık seviyesinin diğer sektörlere göre daha yüksek olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Suerdem, “Artık nesnelerin interneti, yapay zeka gibi kavramları, üretim tarafında akıllı cihazların bizlerden bağımsız olarak birbirleriyle haberleşmesi gibi olguları işimizin bir parçası olarak görüyor ve yatırımlarımızı, planlarımızı yaparken, aklımızın bir köşesinde mutlaka bu konuları da bulunduruyoruz. Sektör olarak, müşteri ihtiyaçlarının tespitinden satın alma ve pazarlamaya kadar tüm stratejilerimizi yeniden oluşturmamız gerekiyor.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

n

Yukarı