Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

DESA SEKTÖRÜNÜN AR-GE ŞAMPİYONU

14.11.2019 - 11:07

Turkıshtıme’ın hazırladığı ‘Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri’ araştırmasında, Desa Deri, deri sektöründen listeye giren tek marka oldu. Tasarım, yenilik ve inovasyon konularına özel önem veren Desa Deri, Ar-Ge yatırımlarıyla da sektörünün bir numarası olmayı sürdürdü.
 

Desa Deri, sadece üretim ve ihracatta değil, Ar-Ge yatırımlarında da sektörün lider firması olmayı sürdürüyor. Tasarım, yenilik ve inovasyona özel önem veren ve geçen yıl Ar-Ge’ye 2,3 milyon liralık yatırım yapan Desa Deri, Türkiye’deki en büyük Ar-Ge araştırmalarından birini gerçekleştiren Turkishtime’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2018 yılına yönelik listesine de deri ve deri perakendesi sektöründen giren tek firma oldu. 
Ar-Ge yatırımı yapan ülkemizdeki bütün kuruluşları masaya yatıran Turkishtime, bu konuda en geniş kapsamlı araştırmayı da gerçekleştirmiş oldu. Araştırmanın sonucuna göre 2,3 milyon liralık Ar-Ge yatırımı ile Desa Deri, bu listede 310’uncu sırada yer aldı.  

TÜM İŞ SÜREÇLERİNİ KENDİ EKİP VE TESİSLERİYLE YÖNETEN TEK TÜRK FİRMASI
Araştırmayı değerlendiren Desa Deri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, 47 yıldan beri Türkiye deri sektörüne öncülük ettiklerini belirterek, “Desa Deri olarak ürünlerimizi 25 ülkede 180 satış noktasında tüketici ile buluşturuyoruz. Koleksiyonlarımızı uluslararası tasarım ekibimiz oluşturuyor, Milano, Paris gibi saygın moda haftalarında sergiliyoruz. Dünyanın birçok lüks markasıyla yıllardan beri süregelen iş birliklerimizi de hız kesmeden devam ettiriyoruz. Tüm iş süreçlerini kendi ekip ve tesisleriyle yöneten tek Türk firmasıyız.” dedi.  

AR-GE YATIRIMLARI YÜZDE 27 ARTTI
Ar-Ge’ye özel önem verdiklerini ve 2017 yılına göre Ar-Ge yatırımlarını yüzde 27 artırdıklarını belirten Çelet, “2019’da Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Deri ve deri perakende sektöründe bilgi birikimi ve deneyimlerimizi, yeni malzemeler, ürünler ve üretim araçları geliştirmek için yatırımlarımız ile pekiştiriyoruz. Ar-Ge birimimizde 41 çalışanımız bulunuyor. Yaptığımız tüm faaliyetler müşterilerimize daha kaliteli ürünler sunmak için. Ayrıca, moda dünyasının deneyimli ve çok konuşulan isimleri ile işbirliğimizi de sürdürüyoruz. Bu vesileyle moda sektöründe dünyaca tanınan Michele Cozzani’nin ekibimize kreatif direktör olarak katıldığını da duyurmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

GGG

Yukarı