Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Decathlon spor tutkusunu İstanbul’un kalbine taşıdı

18.01.2019 - 17:02

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SPOR PERAKENDE ZİNCİRİ DECATHLON, TÜRKİYE’DE HIZLA BÜYÜMEYE VE SPOR TUTKUSUNU YAYMAYA DEVAM EDİYOR. İSTANBUL’DAKİ 13. MAĞAZASINI 8 DEMİRÖREN İSTİKLAL’DE AÇAN DECATHLON’UN TÜRKİYE’DEKİ MAĞAZA SAYISI 34’E ULAŞTI.

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon’un Türkiye yatırımları hız kesmiyor. Ankara Kent Park, Anatolium AVM, Ankara Ankamall , Ankara Metromall, Antalya Terracity, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, Buyaka,Metrocity, Maltepe Ritim İstanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Eskişehir Espark, Antalya Muratpaşa, Kocaeli Symbol AVM, İzmir Balçova Ege Park,Çorlu Trend Arena AVM , Antalya Erasta AVM ,İskenderun Prime Mall AVM,Bursa Marka AVM, Bursa Korupark , Kayseri Park, Vadistanbul AVM , Optimum AVM, Carousel, Torium ve Viaport mağazaları ve e-ticaret sitesiyle tüm Türkiye’ye sporu ulaştıran Decathlon, şimdi de Taksim’de Demirören İstiklal’de yerini aldı. Decathlon İstanbul’daki 13. mağazasını açarak Türkiye genelinde 34 mağazaya ulaştı. Taksim’deki bin 860 metrekarelik yeni mağazasında Decathlon, sporseverlere 70’ten fazla spor dalında binlerce ürünü sunacak.

Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög, “Başarılı iş modelimiz sayesinde daha da hızlanarak 5 yıl içerisinde mağaza sayımızı 70’e çıkaracak ve bizi her açılışta sevgiyle kucaklayan kullanıcılarımıza çok daha yakından spor tecrübesi sunacağız. Türkiye’de bu işe başladığımızda spor pazarı yüzde 6 oranında büyürken geçen yıl yüzde 13 büyüdü, şüphesiz ki bizim de Decathlon ailesi olarak sporu erişilebilir kılma konusunda pazar büyümesine etkimiz yadsınamayacak ölçüde büyük.” diyor.

GGG

Yukarı