Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Daffari İle Stil Sahibi Olun

16.11.2017 - 16:39

DAFFARİ GENEL KOORDİNATÖRÜ HARUN KARAKAYA: “KENDİNİ TANIYAN, YENİLENMEYE AÇIK, VİZYON SAHİBİ, GİYİNMEYİ SEVEN ERKEKLERİ HEDEFLEYEREK ONLARI EN KALİTELİ, EN STİL SAHİBİ ÜRÜNLERLE BULUŞTURUYOR VE EN DOĞRU FİYAT STRATEJİSİ İLE MÜŞTERİ SAYIMIZI ARTIRMA YOLUNDA İLERLİYORUZ.”

Ak Tekstil’in perakende markası Daffari hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Ak Tekstil 1960’lı yıllarda sektöre giriş yaptıktan sonra birçok yerli ve yabancı markaya üretim yapmaya başlıyor. Yurt dışında markaların üretim tesislerinde, tasarım ekipleriyle ciddi zamanlar geçiriliyor. Vizyonunu artırırken, burada öğrendiklerini, dışarıda öğrendikleriyle birleştiriyor ve sürekli kendini geliştiriyor…  Çok güçlü bir üretim tesisine sahip olduğu için de 2010 yılında kendi markasını yaratmaya karar veriyor.  
Üretim tesislerimiz; teknolojik yapısıyla 5 bin metrekare kapalı alanda, 450 çalışan ve günlük 2 bin adet takım elbise kapasitesi ile sektörde dev bir konumdadır. Daffari, marka olduğu günden bu yana hayatla iç içe olan ve stilinden asla ödün vermeyen modern, her yaştan erkeğe hitap ediyor. Kaliteyi moda ile birleştirirken, her gün bu amaç ile çalışmaya ve markamızı geliştirmeye devam ediyoruz. 

Daffari nasıl bir marka?
Daffari olarak tüketicilerine kaliteli ürünler sunan, inovatif, onları anlayan, isteklerine cevap veren sıcak bir marka olmaya çalışıyoruz. Bu çalışma doğrultusunda ortaya çıkan, birbirini tamamlayan koleksiyonlarla kalitemizi ve tarzımızı en uygun fiyat politikası ile müşterilerin beğenisine sunuyoruz. Kendini tanıyan, yenilenmeye açık, vizyon sahibi, giyinmeyi seven erkekleri hedefleyerek onları en kaliteli, en stil sahibi ürünlerle buluşturuyor ve en doğru fiyat stratejisi ile müşteri sayımızı artırma yolunda ilerliyoruz.

Erkeklerin alışveriş alışkanlıkları son yıllarda çok değişime uğradı. Siz bu değişimi nasıl takip ediyorsunuz?
Erkeklerin modaya ilgisinin her sezon daha da arttığı bir gerçek… Alışverişi ihtiyaç duyduğu için değil, zevkli giyinmekten mutlu oldukları için yapan erkeklerin sayısı da gün geçtikçe çoğalıyor. Buna karşılık da erkek modası her sezon daha cesur renkler ve tasarımlarla şekilleniyor. Daffari erkek modası için hazırladığı yeni koleksiyonunda, özgün tasarımlardan oluşan bir koleksiyon sunuyor.

AVM ve caddelerde toplamda kaç mağazanız bulunuyor? 2018’de kaç mağazaya ulaşmayı hedefliyorsunuz?
Daffari olarak 17’si alışveriş merkezleri, 5 tanesi cadde olmak üzere toplamda 22 mağazamız bulunuyor. Bunun yanı sıra Kosova, Londra ve Güney Afrika’da da mağazalarımız ve corner’larımızla yer almaktayız. 2018’de mağaza sayımızı artırmak adına girişimlerimiz devam ediyor.

Alışveriş merkezlerinde kiralama yapmadan önce dikkat ettiğiniz önemli kıstaslar nelerdir?
Kiralama yapmadan önce, çalışmış olduğumuz fizibilite çalışmalarında göz önünde bulundurduğumuz en önemli etkenlerden biri AVM’nin içerisinde yer alan marka karması. Bununla beraber AVM’nin lokasyonu, lokasyon profilinin markamıza uygunluğu aynı zamanda da AVM’nin ziyaretçilerine sunduğu sosyal alanların yeterli olması bizim için son derece önemli. Bu alanlarda ziyaretçiler keyifli vakit geçiriyorlar mı? Çünkü AVM’ler artık sadece alışveriş yapılan alanlar olmaktan çıktı. Ziyaretçiler artık geldikleri AVM’nin mimarisi ile bile ilgileniyorlar. Bu da alışverişi onlar için keyifli bir aktiviteye dönüştürüyor.

Erkek modasından konuşmuşken beylere bazı moda tüyoları verir misiniz?
Gömleklerinizle çok farklı stillere imza atabilirsiniz. Mavi, beyaz gibi düz renkli gömleklerinizi renkli ve desenli kravatlarla tamamlarken, daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Desenli gömlekler sadece modayı takip edenlerin değil stilini biraz daha ön plana çıkarmak isteyenlerin tercihi. Tarzınız ne olursa olsun beyaz bir gömlek çabasız şık olmanın tek adresi. Gömlek seçerken de size hafiflik hissi veren sağlıklı kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edin. Kendinizi ne kadar rahat hissederseniz o kadar özgür ve stil sahibi olursunuz.
Kombininizdeki küçük detaylar ana parçalardan daha dikkat çekicidir. Ceketinizin cebine yerleştireceğiniz bir mendil kombininizin havasını bir anda değiştirebilir ya da desenli çoraplar ile daha eğlenceli bir stile imza atabilirsiniz. Klasik giyinmeyi sevenler için ışıltılı bir kol düğmesi şıklığınızı zirveye ulaştırır. 
Yaşınız ve tarzınız ne olursa olsun dolabınızı süsleyen birkaç ceket mutlaka bulunsun. En önemli nokta vücudunuzu tanıyın, modayı kendinize göre yorumlayın. Tarzınız ne olursa olsun dolabınızda mutlaka bedeninize uygun bir takım elbise olsun. Takım elbiselerinizin içine, soğuk günlerde balıkçı yaka kazaklarınızla şans verin.

ASDAS

Yukarı