Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

MALLREPORT

CapacIty AVM’de Teknoloji Festivali Buluşması

15.02.2018 - 14:38

Ferah ve şık mimarisi içindeki kusursuz marka karması, kafe ve restoranları, yenilenen ve özel olarak hizmet veren sinema salonlarıyla alışverişin ve eğlencenin merkezi olan Capacity AVM, sergileri, özel günler için planlanan aktiviteleri, kazandıran kampanyalarıyla yaşamın merkezi olarak konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Capacity AVM 20-31 Ocak tarihleri arasında, sömestr tatiline özel,  teknolojik yeniliklerin deneyimlenebildiği interaktif saha oyunları ile muhteşem bir programa ev sahipliği yaptı. “Teknoloji Festivali” kapsamında; sanal gerçeklik, 3D yazıcı etkinliği, Robotik ve Maker Çocuk Atölye çalışmaları ile tüm ziyaretçiler ücretsiz olarak bu keyifli deneyimi yaşadılar. Teknoloji Festivali boyunca GIF Booth fotoğraf alanında katılımcıların eğlenceli karelerinin çekimi yapılırken, 3D yazıcı teknolojisiyle de üretilen sürpriz hediyeler de ziyaretçilere hediye edildi.
Capacity AVM, Teknoloji Festivali kapsamında 27 Ocak’ta gerçekleştirilen VEX EDR Robotik Turnuvası’na da ev sahipliği gerçekleştirdi. Heyecan dolu mücadele sonunda kazananlar madalya ve çok özel hediyelerin sahipleri oldular.
Capacity AVM, 2018 yılında da birbirinden ilgi çekici ve eğlenceli etkinliklerle ziyaretçilerin buluşturmaya devam edecek.

SANAL GERÇEKLİK (VR) ATÖLYESİ
Sanal gerçeklik (VR) teknolojisi ile geliştirilmiş bisiklet sürüş simülasyonu ve en ilginç VR uygulamalarının deneyimlenebildiği atölye çalışmaları ziyaretçiler ile buluştu.

3D YAZICI ATÖLYESİ
3D yazıcı atölyesinde ziyaretçiler 60’dan fazla 3D yazıcı ile basılmış objeyi sergi alanında inceleyerek ve aktif olarak üretim yapan 3D yazıcıların çalışma prensibi ve teknolojisi hakkında hakkında bilgi edindiler.

ROBOTİK ATÖLYESİ 
Robotik Atölye kapsamında ziyaretçiler VEX IQ robotları ile uluslararası standartlara uygun oyun sahalarında anlık olarak yarışarak VEX IQ robotlarının kullanım alanlarına yönelik montaj ve programlama hakkında bilgi edindiler.

MAKER ATÖLYESİ
Minik ziyaretçilerin hayal güçlerini kullanarak kendilerine özgü elektronik tabanlı icatlar ve ürünler geliştirebildiği, 3D yazıcı kalemler ile 3 boyutlu çizimler yapabildikleri ve giriş seviyesinde kodlama bilgisi alabildikleri atölye çalışmaları yapıldı.

GIF BOOTH  
Kiosk önünde ziyaretçilerin fotoğrafları çekildikten sonra gif formatında kendilerine hediye edildi.

ds

Yukarı