Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BMD üyesi markalardan Filistinli çocuklara hediye

17.10.2016 - 13:44

GAZZE’DE ZOR KOŞULLAR ALTINDA YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN VE GEMİYLE İSRAİL’İN AŞDOD LİMANI’NA GÖNDERİLEN KIYAFETLERİN DAĞITIMI TAMAMLANDI. 

“Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” sloganıyla her yıl ülkenin dört bir yanında yüzbinlerce çocuğa ayakkabı ve kıyafet yardımı yapan BMD, bu kez Gazze’deki Filistinli çocuklara destek için kolları sıvadı.
BMD üyesi markalar tarafından Filistinli çocuklara özel olarak hazırlanan yaklaşık 300 bin parça giysi ve ayakkabı, Gazze’deki çocuklara dağıtıldı.
6 yıl önce “Ağır kış şartlarında ekonomik imkansızlık nedeniyle hiçbir çocuk botsuz ve paltosuz kalmasın” diyerek yola çıktıklarını hatırlatan BMD Başkanı Sami Kariyo, bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında 1 milyon 300 bin çocuğu giydirdiklerini bildirdi.
Gazze’deki çocukların yaşadığı drama da kayıtsız kalamadıklarını belirten Kariyo, şunları söyledi:
“Türkiye’nin markaları olarak Gazzeli çocuklara bayram sürprizi yaptık. BMD üyesi markalarımızın katkılarıyla mont, pantolon, gömlek, tişört, çorap ve ayakkabıdan oluşan toplam 298 bin 230 parça giysi hazırladık. Kıyafetler, Mersin’den hareket eden gemiyle İsrail’in Aşdod Limanı’na gönderildi.  Malzemelerin Aşdod Limanı’ndan Gazze’ye sevkiyatını ve dağıtımını Kızılay üstlendi.”
Sami Kariyo, BMD üyesi markaların bu yıl Gazze ve Türkiye’deki yardımlarla birlikte toplamda 1,5 milyon çocuğu giydirmiş olacağını sözlerine ekledi.

n

Yukarı