Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BMD, TAMPF İLE YOLLARINI AYIRDI

14.09.2018 - 10:49

ORGANİZE PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇATI ÖRGÜTÜ OLAN BİRLEŞMİŞ MARKALAR DERNEĞİ (BMD), TÜRKİYE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE PERAKENDECİLER FEDERASYONU (TAMPF) İLE YOLLARINI AYIRDI.

BMD Başkanı Sinan Öncel, genel kurulda yaptığı konuşmada, TAMPF’ın perakende sektöründe güç birliği ve sinerji yaratmak üzere 5 yıl önce kurulduğunu hatırlattı. Federasyonun çatısı altında olmadan karar alma süreçlerinde daha dinamik olacaklarını belirten Öncel, “Bugün yurt içi ve yurt dışında hazır giyim ile perakende sektörünün önünde çok önemli fırsatlar, bir o kadar da  hızla çözülmesi gereken olumsuzluklar var. Mevcut sorunlarımızın çözüm süreçlerinde hızlı hareket edebilmek, üyelerimizin haklarını daha etkin olarak koruyabilmek için ayrılma kararının uygun olacağını düşünüyorum.” dedi.
Sinan Öncel’in konuşmasının ardından yapılan oylamada BDM’nin TAMPF’tan ayrılma önerisi, katılan üyelerin oy birliği ile kabul edildi.
Perakende sektörünün en önemli iş örgütlerinden olan BMD çatısı altında 143 üye ve 400’ün üzerinde marka yer alıyor. BMD üyesi markalar yurt içinde 70 bini, yurt dışında ise 3 bin 200’ü aşkın mağaza ile faaliyetlerini yürütüyor.

GGG

Yukarı