Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

BİSSE’DEN 60 MİLYON TL YATIRIMLA YENİ FABRİKA

12.11.2020 - 10:55

Türkiye’nin hazır giyimdeki en köklü markalarından BİSSE, İstanbul’da 60 milyon TL yatırımla yeni bir fabrika hazırlığına başladıklarını, fabrikayı 45’inci yıllarını kutlayacakları 2021 yılının Nisan ayında faaliyete alacaklarını duyurdu.

BİSSE’nin 2020 yılına dair faaliyetlerini değerlendiren ve gelecek hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan BİSSE Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Kefeli, BİSSE’nin hikâyesinin tam 44 yıl önce İstanbul Vefa’da tutulan 60 metrekarelik bir dükkânda iki küçük makine ile başlayıp bugün Eyüp’teki 3 bin metrekare alana sahip fabrikaya uzandığını belirtti.

Onur Kefeli, yeni yatırıma dair şunları aktardı: “BİSSE olarak 45’inci yılımıza doğru ilerlerken markamıza yatırım yapıyoruz. Fabrika yatırımından ihracat performansının artırılmasına, mağaza konseptinden ürün gamının genişletilmesine ve yeni mağaza yatırımlarına kadar birçok adım atmaya başladık. Bu çerçevede de İstanbul’da ilk etapta 8 bin metrekare alan üzerine, 1200 kişiye daha istihdam sağlayacağımız, çevreye duyarlı ve son teknoloji depo sistemlerine sahip yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştiriyoruz.

HEDEF AVRUPA’DA İLK 5

2021 yılı Nisan ayında açacağımız fabrikamız sayesinde mevcut üretimimiz aşamasındaki ithalat oranımızı yüzde 10’a indirerek ülkemize sağladığımız katma değeri artıracağız. Yalnızca bir üretim merkezi değil, bünyesinde yer alacak BİSSE Eğitim Merkezi ile Moda Eğitim Merkezi yer alacak. Bunun için 3 farklı üniversite ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yeni fabrikamızın kapasitesini 2023 yılında 20 bin metrekareye artırmayı hedefliyoruz, böylece kalite ve teknoloji açısından Avrupa’da ilk 5 gömlek fabrikası arasında yer alacağımıza inanıyoruz.”

YURTDIŞINDA 13 MAĞAZA YATIRIMINA İMZA ATACAĞIZ

Mağaza yatırımlarına da değinen Kefeli, şöyle devam etti: “Marka konumlandırma stratejimizi gözden geçirip hedef kitlemizin değişen ihtiyaçlarına uygun yeni ürün segmentasyonları oluşturuyor, bu doğrultuda yeni koleksiyonlarımızı hedef kitlemizle buluşturmak adına yurtiçinde ve yurtdışında stratejik değerdeki yerlerde mağaza açılışları gerçekleştiriyoruz. Bugün için İstanbul’da 12, İzmir’de 4, Ankara’da 3, Antalya’da 2,  Bursa, Konya, Kayseri, Diyarbakır, Erzurum, Mersin, Gaziantep ve Mardin’de birer olmak üzere toplam 29 mağaza ile 450 satış noktasına sahibiz. İlerleyen dönemde Dubai’de 4, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2, Azerbaycan’da 1, İngiltere’de 2, Katar’da 1, Güney Afrika’da 1, Türkistan’da 1 ve Kazakistan’da 1 olmak üzere toplam 13 mağaza açmayı hedefliyoruz. Hatta Dubai’deki Emaar Mall’da mağaza açan ilk Türk hazır giyim markası olacağız.”

ASDAS

Yukarı