Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

BENETTON’DAN ÇEVRE İÇİN ÖNEMLİ HAMLE

16.07.2019 - 09:54

2017 YILINDAN BERİ İYİ PAMUK UYGULAMALARI DERNEĞİ ÜYELERİNDEN BİRİ OLAN BENETTON GRUP, 2025 YILINA KADAR KULLANDIĞI BÜTÜN PAMUK ÜRÜNLERİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPMAYI HEDEFLİYOR.

2025 yılı itibariyle Benetton Grup’un, koleksiyonlarında kullanılacak pamukların yüzde yüzü organik, geri dönüştürülebilir pamuktan ya da İyi Pamuk Derneği tarafından onaylı üreticilerden alınmış olacak.
Bütün aktivitelerinde çevreye bıraktığı izi minimum seviyede tutmayı hedefleyen Benetton Grup, değişime şimdiden başladı. 2018 yılında kullanılan pamuklu ürünlerin yüzde 4,7’si çevreye etkisi azaltılmış pamuktan yapıldı.
Aynı sene, Sisley ve United Colors of Benetton koleksiyonlarında kullanılan pamuğun yüzde 23’ü, dünyanın en büyük pamuk sürdürülebilirlik programı olan İyi Pamuk Uygulaması Derneği tarafından sertifikalandı. Programın prensiplerinin devamı olarak Benetton Grup, kullandığı pamukları program kapsamında eğitilmiş çiftliklerden aldı.
Pamuk, çeşitliliğe ve hafifliğe önem veren müşteriler tarafından en çok tercih edilen ipliklerden biri olmasına rağmen pamuk üretimi çevreye ciddi zararlar veriyor. İyi Pamuk Uygulamaları Derneği’ne olan bağlılığı ile Benetton Grup, hem sosyal hem de ekonomik açıdan çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor.

playpark

Yukarı