Ana içeriğe atla

nara

MALLREPORT

Ayakkabı Dünyası’ndan hızlı ve akıllı bir alışveriş deneyimi

06.09.2017 - 11:07

Büyükten küçüğe herkesi yüzlerce marka ve binlerce modeli içeren koleksiyonla buluşturan Ayakkabı Dünyası, tüketicilerine özelleştirilmiş ve kaliteli bir hizmet sunabilmek için kendini geliştirmeye devam ediyor. Akıllı uygulama hizmetiyle tüketicilerinin beklentilerine cevap veren Ayakkabı Dünyası, mağazalarında fark yaratıyor. 

Ayakkabı Dünyası’nın bilgi teknolojileri departmanı tarafından yazılan ve hayata geçirilen akıllı uygulama; tüketicilerine alışveriş deneyimlerini sürdürdükleri esnasında hızlı ve alternatif çözümler sunuyor.  Akıllı uygulama; tüketicilerine hızlı servis, mağazalara yeni istihdam edilen satış danışmanlarına hızlı adaptasyon, tüketici deneyiminin iyileştirilmesi, farklı mağazalardaki ürünlerin satışı ve tüketicilerin adresine kargolanması gibi çeşitli faydalar sağlıyor. Tüketicileri ayrıcalıklı hizmet ile buluşturan, satış danışmanlarının ise daha efektif çalışmalarını sağlayan akıllı uygulama, kısa sürede satışlara yüzde 5’lik artış sağlamasıyla da dikkat çekiyor.
MDM kullanılarak uzaktan yönetme ve yetkilendirme özellikleri tanımlanan Ayakkabı Dünyası’nın satış danışmanlarında bulunan toplam 482 adet ipod touch ve 62 adet ipad mini; hızlı ve pratik hizmetin anahtarı oluyor.
Satış danışmanları, akıllı uygulama sayesinde tüketicinin ilgilendiği ürünün barkodunu okutarak, mağazada hangi bedenden kaç adet olduğunu, farklı renklerden olup olmadığını başka hangi mağazalarda olduğunu tüketicinin yanında öğrenebiliyor. Mağazalarda bulunan 15 binden fazla ürünün depolardaki raf ve adresi bilgisine pratik bir şekilde ulaşmayı sağlayan akıllı uygulama; zaman tasarrufu sunarken, tüketici memnuniyetini de artırıyor. Aynı zamanda satış fonksiyonu da bulunan akıllı uygulama; ürünün farklı mağazalardaki stok durumunu ve istendiği takdirde satışını da mümkün kılıyor.  Satın alınan ürün aynı zamanda ilgili mağazadan müşteriye kargolanabiliyor. 
Yeni satış danışmanlarının da depoda hızlı bir şekilde ürüne ulaşmalarını sağlayan akıllı uygulama; özellikle bayram ve özel günler öncesinde yaşanan yoğunluğun da etkili bir şekilde azalmasına yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak satış danışmanı mağazaya gelen tüketicinin daha önce internet sitesinden baktığı ancak satın almadığı ürün varsa, bu ürünü de akıllı uygulama sayesinde görebiliyor. Böylece satış danışmanı, ürünlerin orijinallerini de tüketiciye göstererek, karar vermesini kolaylaştırabiliyor.  
Tüm bunların yanı sıra; tüketici geri bildirimlerinin toplanmasına ve beklentilerinin tespit edilmesine olanak sağlayan akıllı uygulama, tüketici memnuniyetinin artmasına yönelik aksiyonların alınmasında da önemli bir rol oynuyor.
IOS işletim sistemi üzerinden objective-c kullanılarak yazılan ve veritabanı olarak sql server kullanılan Ayakkabı Dünyası’nın akıllı uygulamasında,  web servisleri için de c# kullanılıyor.

nara

Yukarı