Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Adore Oyuncak’tan çocuklara mutluluk…

17.10.2016 - 13:28

Adore Oyuncak ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı kanser tedavisi gören çocukların oyuncak yardımıyla hayatlarını renklendirmek için “Adore Oyuncak ile Umut Ol” adlı sosyal sorumluluk projesine adım atıyor.

Türkiye’de nükslerle birlikte her yıl yaklaşık 5 bin çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Uygun tanı, tedavi ve bakım ile tam tedavi oranı yüzde 80’lere yükseliyor. Bu süreçte tedavi gören çocuklara uygun tedavi ortamını yaratmak ve psiko-sosyal destek olmak çok önemli. Bu sebeple de Adore Oyuncak ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı tedavi gören çocukların oyuncak yardımıyla hayatlarını renklendirmek için “Adore Oyuncak ile Umut Ol” adlı sosyal sorumluluk projesine adım atıyor. Proje kapsamında ön oyuncak bağışının arkasından #AdoreOyuncakileUmutOl hashtagiyle paylaşım yapan herkes çocuklara neşe kaynağı olabilecek.
Twitter üzerinden gerçekleştirilecek bu sosyal sorumluluk projesinde 01.10.2016-01.11.2016 tarihleri arasında sosyal medya kullanıcıları #AdoreOyuncakileUmutOl hashtagiyle hazır olan veya kendi oluşturduğu içeriklerle tweet atarak katılım sağlayabilecek. 
Atılacak her tweet ile adoreoyuncakileumutol.com sayfasındaki ulaşılması hedeflenen 10 bin tweet sayacından geri sayım yapılacak. Sayaçta her bin tweet sayısına ulaşıldığında daha fazla oyuncak, çocuklar ile buluşabilecek. 
Adore Oyuncak bu sayede hem çocukluk çağı kanserleri hakkında farkındalık yaratılmasına hem de çocuklara mutluluk dağıtılmasına destek olmayı amaçlıyor. 
Bu fikirden yola çıkan Adore Oyuncak, sosyal sorumluluk projesi ile birlikte Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın tedavi gören çocuklar için hastane odalarına, servislere ve Aile Evleri’ndeki oyun odalarına yeni oyuncak gönderimi yapacak. 
Adore Oyuncak bu projeye herkesin miniklere paylaşımlarıyla umut olmasını bekliyor.
 

n

Yukarı