Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

90 yıllık bir geçmiş, yılların tecrübesi…

17.10.2016 - 09:43

Fresnoy-le-Grand’da bulunan orijinal dökümhanede her gün 10 bini aşkın Le Creuset döküm demir ürünü üretiliyor.

HER GÜN 10 BİNİ AŞKIN ÜRÜN ÜRETİLİYOR
Adını demirin içinde eritildiği büyük taş potadan alan Le Creuset’nin tüm döküm demir ürünleri, 1925 yılında özgün tasarımlı ilk yuvarlak cocotte tencere piyasaya sürüldüğü günden bugüne dek Fransa’da üretiliyor. Her bir ürün, kendi kalıbına döküldükten sonra ince el işçiliği ile üretilmesi sonucu mükemmel pişirme sonuçları sunan eşsiz bir parçadır. Fresnoy-le-Grand’da bulunan orijinal dökümhanede her gün 10 bini aşkın Le Creuset döküm demir ürünü üretiliyor. En kaliteli malzemeler kullanılarak ustalıkla işlenen her bir ürün, en az 15 nitelikli uzmanın elinden geçerek kontrol edilir, tek tek incelenir ve güvenle ömür boyu garantisi verilerek üstün kaliteleri sağlanır.
Le Creuset’nin tasarıma, yenilikçiliğe ve kaliteye olan tutkusu, dünya çapında en sevilen pişirme gereçleri markası olmasını sağladı. Geniş bir ürün yelpazesi sunan ve 90 yıllık bir geçmişe sahip olan Le Creuset’in geleneklerine bağlılığı ve el yapımı kalite taahhüdü bugün de aynı şekilde devam etmektedir.
Le Creuset, döküm tencerelerden 3-kat paslanmaz çelik kaplama pişirme gereçlerine, mutfak ve servis eşyasından silikon, tekstil ve şarap aksesuarlarına kadar geniş ürün gamına sahip... 
1925 yılında Kuzey Fransa’nın Fresnoy-le-Grand kasabasında bir emaye ve bir döküm uzmanının, porselen emaye kaplanmış üstün kaliteli döküm demir pişirme gereçleri üretmek için bir araya gelmesiyle kurulan bir firma Le Creuset… Tencerelerin ve hayatın renksiz ve gri olduğu bir dönemde bu iki uzman tarafından açılan dökümhanede üretilen renkli emaye döküm demir tencereler adeta devrim niteliğinde ürünler olmuştur. Uygulanan ilk renk, erimiş döküm demirin canlı tonlarından esinlenilen parlak ‘Volkanik’ turuncu rengidir. 

n

Yukarı