Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

60 yıldır Türk halkının yanında olan marka: Çetinkaya

16.11.2017 - 17:49

Çetinkaya Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Çetinkaya, “Yeni şehirlerde yeni mağazalar açtık. Açtığımız bu mağazalar Türkiye ekonomisine olan inancımızın göstergesi niteliğindedir. 2018’de aynı şekilde Çetinkaya özelinde büyümenin olacağı bir yıl olacaktır” dedi.

2017 markanız için nasıl bir yıl oldu? Ekonomi, yatırımlar, değişen siyasal ve diplomatik tutumlar sizlere ne kazandırdı, ne kaybettirdi?
2017, Çetinkaya ailesine yeni mağazalar eklenerek büyüdüğümüz bir yıl oldu. Yeni ve mevcut mağazaların ciro artışları da büyüme rakamlarımıza yansıdı.
Çetinkaya, 60 senelik köklü ve istikrarlı büyüyen bir firma. 2017’de bu büyümenin devam ettiği bir yıl... Her ne kadar ülkemiz iç ve dış siyasette türbülanslar yaşasa da, firmamız bu süreçten doğru stratejilerle geçmişte olduğu gibi minimum derecede etkilenmeyi başardı.
2017 öncesi tahminlerimizde ekonomik ve siyasi anlamda zor bir yıl geçireceğimizi öngörerek, müşterilerimizi daha fazla dinleyip talep ettikleri ürünleri daha uygun fiyatlarla sunarak 2017’yi ciro artışı ile kapatmış olacağız. 

2018 yılında ne gibi yatırımlarınız olacak? Yeni dönem hedefleriniz ve öngörüleriniz neler?
Yeni şehirlerde yeni mağazalar açtık. Açtığımız bu mağazalar Türkiye ekonomisine olan inancımızın göstergesi niteliğindedir. 2018’de aynı şekilde Çetinkaya özelinde büyümenin olacağı bir yıl olacaktır. Kesinleşmiş olan mağaza projelerimiz mevcut. İlk defa yer alacağımız şehirlerde var. Bunun yanında görüşme/değerlendirme aşamasında olduğumuz 20 farklı proje de var. Bu projelerin kesinleşip hayata geçmesi ve yeni mağazalarımızın ailemize eklenmesiyle birlikte 400 kişilik bir istihdam daha sağlayacağımızı düşünüyoruz.  
Çetinkaya, farklı satış kanallarında da yer alacak. Uzun süredir üzerinde titizlikle çalıştığımız e-ticaret sitemiz hayata geçecek. İstatistikler Çetinkaya’nın bu alanda da potansiyeli olduğunu göstermektedir. Türkiye’de e-ticaretin büyüme hızı ile hacmi, markamızın bu alandaki potansiyeli ile birleştiğinde bizleri motive ediyor.
2017’de olduğu gibi, 2018’de de doğru müşteri iletişimi stratejisi ile müşterilerimizin yanında yer alarak, olası fiyat artışlarını yansıtmayıp yanlarında olacağız. Doğru ürün, doğru fiyat, doğru zaman politikamız ile müşterilerimizin tüm taleplerini karşılıyor olacağız. 
Ayrıca, 2017’nin başlangıcından bu yana gerçekleştirdiğimiz kurum içi değişim ve reform çalışmaları ile hem dışarıdan genç ve eğitimli yönetici adaylarını yetiştirmek üzere ailemizde istihdam ediyor, hem de içerideki yönetici adayı arkadaşlarımızı yeni açılacak mağazalarımızda değerlendiriyoruz. 2018’de İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri departmanlarımıza da önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz. 
Çetinkaya markası, 60 yıldır Türk halkının yanında olan köklü bir kuruluş. Geçmişte ve bugünde olduğu gibi bundan sonra da Türk halkının yanında olmaya devam edecektir. 

ASDAS

Yukarı