Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

HOTİÇ İMZASI TÜM DÜNYAYA HIZLA YAYILIYOR

16.03.2018 - 10:43

80 yıllık köklü geçmişini arkasına alarak ayakkabı sektörüne yön gösteren Hotiç, yurt dışında da büyümeye devam ediyor. Son olarak Moğolistan’da ikinci mağazalarının ışıklarını açan Hotiç, 2018 yılı içerisinde rotasını Körfez Bölgesi olarak belirledi.

Anadolu’nun çeşitli illerinde ve büyük şehirlerdeki alışveriş merkezlerinde açtığı mağazalar ile hem müşterilerine daha hızlı ulaşmayı hem de istihdama katkıda bulunmayı hedefleyen Hotiç, 80 yıldır toplamda 148 mağaza ile ayakkabı perakendesine yön veriyor.

1995 yılından itibaren çizdiği yurt dışı rotasında Arnavutluk, Azerbaycan, Fas, İsviçre, Kıbrıs ve Moğolistan’a bayrak diken Hotiç’in yeni rotası ise Körfez ülkeleri oldu. 2018 yılı içerisinde Kuveyt’te 2 mağaza açacak olan Hotiç, ilk mağazasını Nisan ayında Al Kout Mall’da, ikinci mağazasını ise eylül ayında hizmete sokmayı planlıyor.

Körfez bölgesine yatırımlarını sürdürecek olan Hotiç, gelecek yıl da Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar’da yeni mağazalar açmaya devam edecek. Yatırımlarını global hedeflerle büyüten Hotiç, Körfez bölgesinde önümüzdeki 3 yıl içerisinde 15 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

ASDAS

Yukarı