Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Türkiye’nin ilk Lego Store’u açıldı!

03.04.2018 - 14:17

Türkiye’nin ilk Lego Store’unda eğlence başladı. Hayal gücü, yaratıcılık, eğlence, öğrenme ve paylaşma denildiğinde akla gelen Lego, Kanyon’da açılan ilk Lego Store için geniş çaplı bir etkinlik düzenledi. Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesinin bulunduğu mağaza, tüm Lego fanlarının ilgi odağı oldu.

Çocuklar kadar yetişkinlerin de hayatında yer tutan Lego’nun Türkiye’deki ilk Lego Store’u, Kanyon’da açıldı. Her yaştan Lego tutkununun katılımı ile gerçekleşen açılışta keyifli anlar yaşandı. 100 metrekarelik geniş bir alana kurulan Lego yapım etkinliğine yaklaşık 750 çocuk katıldı.

Benzersiz atmosferi ve ziyaretçileri için hazırladığı eğlenceli etkinliklerle misafirlerine heyecan verici bir oyun deneyimi yaşatan yeni Lego Store, hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik geliştirici ve eğlenceli bir dünya sunuyor. Mağazada Lego’nun çok sevilen özel koleksiyonları yer alıyor. Lego meraklılarının keyifli zaman geçirmesi için özel olarak tasarlanan mağazayı, günde ortalama bin 250 kişi ziyaret ediyor.

Lego Store Türkiye operasyonunu, yurt dışında ciddi bir perakende deneyimine sahip olan Peeraj Group yapıyor. Peeraj Group Türkiye Genel Müdürü Sinan Okumuş, ilk Lego Store’un çok büyük ilgi gördüğünü, İstanbul’un çok uzak ilçelerinden ziyaretçilerinin olduğunu belirtti. Okumuş, “Daha yeni açılmış olmasına rağmen mağazamız, günlük ortalama bin 100 gibi ciddi bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapıyor. Bu ilgiye hızlı karşılık verebilmek amacıyla Türkiye’deki büyüme planımızı hem İstanbul hem de diğer şehirler için çok daha hızlı gerçekleştireceğiz. Lego Store’larda bilinen perakendeciliğin aksine, ziyaretçilerimize çok farklı bir deneyim yaşatacağız” dedi.

ASDAS

Yukarı