Ana içeriğe atla

ds

 

MALLREPORT

Toyzz Shop'ta dijital dönüşüm başladı

09.02.2017 - 17:25

Perakende markalarına e-ticaret platformları ve omni-channel çözümler sunan Positive A Digital Approach, Toyzz Shop’un internet sitesini yeniledi. Web sitesi, kullanıcı davranışlarını odağına alan tasarımı ve teknolojisi ile ziyaretçilerine kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 

Çocukların duygusal ve fiziksel gelişimini olumlu yönde etkileyecek kaliteli ve sağlıklı oyuncakları 2001 yılından bu yana müşterilerine sunan Toyzz Shop’un internet sitesi, Positive A Digital Approach tarafından yenilendi. Dikkatle ve özenle planlanarak hayata geçirilen site tüm ayrıntıları ile Positive’in e-ticaret alanındaki 12 yılı aşan uzmanlığını yansıtıyor.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ALIŞVERİŞ DENEYİMİ

Tüm ziyaretçilerine özel bir deneyim yaşatmayı hedefleyen site, kullanıcı deneyimine yönelik tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. Anne-baba, teyze, dayı, amca veya hala gibi yakınlık derecesi fark etmeksizin, siteye üye olan herkes dilediği sayıda çocuk profili oluşturabiliyor. Profil bilgilerinde, çocukların cinsiyet, yaş ve temel karakteristik özelliklerinin yanında ilgi alanları da belirtilebiliyor. Bu sayede, üyeler siteye girdiklerinde çocukların yaş ve ilgi alanlarına yönelik özel kampanyalar, özel sayfalar ve ürün önerileri ile karşılanırken, en uygun oyuncakları zahmetsizce satın alabiliyorlar. Ürün önerileri çocuklar büyüdükçe yaşlarına uygun şekilde değişerek gelmeye devam ederken, site, profil kaydı bulunan çocuklar için doğum günleri öncesinde de hatırlatma yapıyor ve hediye önerileri sunuyor.

ANNELERİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ DE YER ALIYOR
Annelerin, diğer annelerin ürünlerle ilgili görüş ve deneyimlerine verdiği önemi de göz önünde bulunduran Positive, “Toyzz Shop Anneleri”nin ürün önerilerine ve puanlamalarına da sitede yer veriyor. Böylece, “Annelerin en çok beğendiği ürünler” gibi listelerin yanı sıra uzmanlar tarafından hazırlanan “İçindeki kahramanı keşfet” ve “Birlikte eğleniyoruz” gibi listeler de oyuncak alışverişlerinde ebeveynlere yol gösteriyor.

Positive, mağaza entegrasyon çalışmalarının yanı sıra mobil uygulama ile kasasız ödeme gibi modern uygulamalarla Toyzz Shop işbirliğini 2017’de de geliştirerek devam ettirecek ve markanın dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı sürdürecek.

ds

Yukarı