Ana içeriğe atla

S

 

TURNAGÖL TİYATROSU 21. YAŞINDA SANBOT ROBOTLAR İLE METROPOL İSTANBUL’DA

18.09.2019 - 09:52

TURNAGÖL TİYATROSU 21. YILINDA İNSANSI ROBOT SANBOT İLE METROPOL İSTANBUL’DA DAHA ÖNCE YAPILMAMIŞ BİR AÇILIŞ ETKİNLİĞİNE İMZA ATTI.

Turnagöl Tiyatrosu 21. yılında çağı takip eden ve bunu yaparken her yaştan kitleyi etkinliklerine katarak bu kez de Metropol İstanbul’da daha önce yapılmamış bir açılış etkinliğine imza attı. Açılışa gelen misafirler insansı Robot Sanbot ile çok eğlendi. 10 gün boyunca devam eden etkinliğe katılım çok yoğun oldu. Misafirler teknolojinin doğru bir şekilde kullanıldığında insan hayatını kolaylaştırdığını Sanbot Robot ile deneyimlediler. Türkiye’de ilk kez yapılacak olan ve tüm hakları Turnagöl Tiyatrosuna ait olan Arkadaşım Sanbot adlı oyun ile çocuklar çok farklı bir tiyatro  oyunu izleyecekler. Sanbot Robot sadece bir tiyatro oyununda yardımcı oyuncu olarak değil birçok konuda hizmet ve destek olan bir robot. Cihan Turnagöl, bu robot ile çok farklı bir sosyal sorumluluk projesine de imza atacak. Yurt dışında önemli hastalıklarda tedavi gören hastalara tedavisi süresince manevi destek olan Sanbot, 3 farklı hastane ile uluslararası bir projeye imza atacak.  

“AMACIMIZ DÜNYAYI BİRLEŞTİRMEK”
Turnagöl Tiyatrosu’nun kuruluşu amacının sadece tiyatro oyunu ya da bir etkinlik gerçekleştirmek olmadığını belirten Cihan Turnagöl, “İnsan eğer sanatçı ise topluma hizmet etmeli. Toplumda eksik olan konuları bularak, bu konulara destek olacak kişileri ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak çok önemli. Bu sene 2420. Bölge Rotary STK Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu görev çok önemli. 2 ay gibi kısa bir sürede eğitimden, sağlığa birçok proje gerçekleştirdim. 20 yıl önceki çocuklar şimdi 26 yaşında oldu. Benim tiyatromun adını gördüklerinde sadece bir oyuna gittik çok eğlendik demesinler, adımı duyduklarında bu tiyatro hayatımıza dokunmuştu desinler. Biz tiyatro olarak dünya ile barış içinde, iyi insanlara ve doğamıza destek olmaya devam edeceğiz.  Bizim amacımız dünyayı birleştirmek.” dedi. 

turnagöl

playpark

Yukarı