Ana içeriğe atla

S

 

“TÜRKİYE’NİN ETKİNLİK FABRİKASI”: AŞKIM ORGANİZASYON

14.09.2018 - 09:39

DÜNYACA ÜNLÜ ÇİZGİ DİZİLERİN LİSANSLI ETKİNLİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN AŞKIM ORGANİZASYON’UN FİRMA SAHİBİ AŞKIM BAYUK, “LİSANSLI ETKİNLİKLER DÜZENLEMENİN BİR SANATÇI KONSERİ KALABALIĞINDAN FARKI YOK.” DİYOR.

Sektördeki çalışma alanınızdan bahseder misiniz?
Dünya genelinde çocuk, hayatın en büyük bir parçası ve en bağlayıcı noktasıdır. Bir yetişkin her zaman çocuğunun mutlu ve keyifli zamanlar geçirdiği yerlerde olmak ister. Aşkım organizasyon olarak bizlerde keyif aldığımız ve heyecan duyduğumuz duyguları her an yaşamak adına daha çok alışveriş merkezi eğlenceleri ve çocuk etkinlik alanlarına yoğunlaştık. AVM etkinliklerinde çocuğa dair gösteri, çocuk kulübü, yarışma ve atölye gibi tüm etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en geniş portföyüne sahip firmayız ve bu yüzden firmamızı “Türkiye’nin Etkinlik Fabrikası” olarak lanse ediyoruz.  İyi iletişim kurduğumuz AVM sektöründe yetişkin ve çocuk olmak üzere ziyaretçilerin ne gibi talepleri var artık bunu çok iyi biliyoruz. Buna istinaden gelişen teknolojiyle paralel çalışıp tüm etkinliklerde her geçen gün revizeler sağlıyoruz. Aynı zamanda bizler hedeflerimizde olan dünyaca ünlü çizgi dizilerin lisanslı AVM etkinliklerini gerçekleştirerek, çocukların hayal dünyasında ki kahramanları AVM’ler de onlarla buluşturuyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafına sağladığımız profesyonel hizmet anlayışı ile sektördeki tüm AVM’lere çözüm ortağı olarak çalışmaktan ve çalıştığımız tüm AVM’ler de kuruma özel programlar hazırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

Şirketinizi sektörde önemli konuma getiren farklılıklar nelerdir?
Aşkım organizasyon olarak kuruluşumuzdan bugüne hedeflerimiz doğrultusunda ilerledik. Her zaman olmayanı üretmek ve sunmaktan da büyük keyif aldık. Sunduğumuz ve gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik olduğu gibi hali hazırda yarınlar için bekleyen projelerimiz de mevcut…  Yaptığımız çalışmaları her zaman karşılaşabileceğimiz reaksiyonları test ederek sunduk. Bu da gerçekleştirdiğimiz işin başarı ile sonuçlanmasında ki en büyük etken oldu. Kendi bünyemizdeki ekipler ile çalışmak, kendi personellerimiz ile adeta bir fabrika gibi üretmek ve başka bir kuruma ihtiyaç duymadan gerçekleştirdiğimiz tüm işlerde lojistiğine kadar bünyemizce sağlamak. Hem ekonomik anlamda hem de kalite anlamın da AVM’lere kazanç sağlattı. 

Lisanslı etkinlikler düzenlemek AVM’lere ne gibi fayda sağlıyor?
Öncelikle Disney Channel kanalında yayınlanan dünyaca ünlü DORAEMON çizgi dizisinin ve TRT Çocuk kanalı İBİ çizgi dizisinin lisansiyer firmasıyız. Lisanslı etkinlikler düzenlemenin bir sanatçı konseri kalabalığından farkı yok. Çocuklar için televizyonda gördükleri kahramanlarla buluşmak ve onlarla keyif dolu vakitler geçirmek unutulmaz bir an… Çocuklar takipçisi olduğu kahramanla buluşabilmek için ebeveyni o gün orada olmaya zorluyor. Ve etkinlikler her zaman yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşiyor. Çoğu AVM’de ziyaretçi sayılarına doğru orantıda etki yarattığını bizler de tecrübe ettik. Daha öncelerde de söylediğim gibi çocuk keyif aldığı ve daha önceden mutlu olduğu yerlerde olmak ister. Bu bir pazarlama zinciridir. Etkinlik için gelinen AVM’de aile her zaman en iyi müşteridir. Tekstilden, yeme-içme, market ve oyun alanlarına kadar birçok sektöre de kazanç sağlattığı pazarlama raporlarında görülmektedir.

n

Yukarı