Ana içeriğe atla

S

 

SOSYAL SORUMLULUK VE EĞİTSEL AKTİVİTE ÇALIŞMALARINA TALEP ÇOK

26.12.2019 - 14:48

Sosyal sorumluluk ve eğitsel aktivitelere yönelik çalışmalarının özellikle AVM’ler tarafından talep aldığını belirten Mask Etkinlik Hizmetleri Genel Müdürü Can Karakaş, yeni yılda yaratıcılık ve eğlenceyi birbirleri ile yoğuran aktiviteler gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

2019 yılı organizasyon sektörü için nasıl bir yıldı?
2019 yılının organizasyon sektörü açısından önceki yıllardan en büyük farkı; kurumsal müşterilerin bilinç düzeyinin çok daha yukarı noktalara gelmiş olmasıydı. Talepler, istekler çok daha net ve karşılığında ne alacağını bilen donanımlı kurumsal iletişimciler ile pazarlama birimleri ile reklamcılar ve yöneticiler ile iş deneyimlerimizi paylaşmak, bizlere çok daha büyük keyif verdi. Mevcut zorlu piyasa koşulları ve artan rekabet faktörleri maliyetlerimizi bir hayli zorladığından ötürü;  2019 yılını pek bereketli bir yıl olarak tanımlayamayacağımı üzülerek belirtebilirim. 2020’de;  umarız önceki yılı aramayız.

Ne tür etkinlikler talep gördü? 
Sosyal sorumluluk ve eğitsel aktivitelere ağırlık veren çalışmalarımız özellikle alışveriş merkezleri tarafından talep aldılar ve çok büyük ilgi ve beğeni ile konukların takdirlerini topladılar. 
Eğlenceli etkinlikler ile sokak hayvanları için kulübeler hazırladık, rengarenk boyadık, çocuklarımıza çevrelerindeki sadık dostları beslesinler diye; yarışma ödülü olarak bol bol mama dağıttık. 
El becerileri ve hayal gücünü geliştirecek atölye etkinlikleri ile bir yapıt oluşturmanın heyecanını birlikte yaşadık, yaşattık. 
Mask’ı diğer firmalardan önemli ölçüde farklılaştıran ve tercih sebebi yapan; teatral, müzikal ve atraksiyonel çalışmalarımız ile aileleri sardık sarmaladık. Alışveriş merkezlerinin, konuklarına dokunan elleri olduk. 

Organizasyonlarda trendler değişti mi? Nasıl değişimler yaşanıyor?
Organizasyon trendleri her yıl olduğu gibi; 2019’da da dinamik bir yapı sergiledi. Yaratıcılığın ön planda olduğu, ses getiren, ilgi odağı olan, haber niteliği taşıyan, gerek lokal çevrenin, gerekse şehir, ülke ve uluslararası çevrelerinin dikkatini çeken trendlerin yoğunlukta olduğu bir dönem yaşadık. 
Yapılan çalışmaya, standart bir aktivite de olsa; buna uygulanan ufak tefek farklı dokunuşlarla çok daha ilgi çeken ve insanları konuşturacak değişimler katıldı. 
Gündem oluşturacak düşük maliyetli ama farklı trendler; bu yıl olduğu gibi gelecek yılda da rağbet görecektir kanaatindeyim. 

2020 yılı için beklentileriniz neler? Nasıl planlamalar yapıyorsunuz? 
2020’de; 24. yıldönümümüzü kutlayacağız. Günümüzde her şey doğal olarak 1996’dan çok farklı… Yüksek teknoloji ve bilgi çağı içerisindeyiz.  Etkinlik ve eğlence sektöründe de bu doğrultuda hazırlayacağımız etkin projelerle biz de bu çağa kendi tarzımızda bir selam yollamayı düşünmekteyiz.
Bu dönemde, mevcut çalışmalarımızın yanında; içeriğinde kod yazılım, robotik teknoloji ve bilişim ağırlıklı! Yaratıcılık ve eğlenceyi birbirleri ile yoğuran aktiviteler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu çalışmaya örnek olarak; gerçek bir robot ile oyuncuların birlikte sahne aldığı interaktif aktivitemizi bu kış sömestr  döneminde kitlelerin ilgisine sunacağız. 
Önümüzdeki dönemde en büyük beklentimiz; önceki yıllarda olduğu gibi, birlikte yol aldığımız ve alacağımız, dostluklar kurduğumuz ve kuracağımız partnerlerimizle, işverenlerimizle, mutlu, güler yüzlü, kaliteli ve değer katacak projelerde buluşmak olacaktır. 

GGG

Yukarı