Ana içeriğe atla

S

 

MICE SEKTÖRÜ ALTINCI KEZ BİR ARAYA GELECEK

18.01.2019 - 14:46

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektörün geleceğine yön verdiğini belirten Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, “Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen MICE sektörünün lider firmalarını; kurumsal şirketler, dernekler ve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturuyoruz.” diyor.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2019 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? 
ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın altıncısını “Connecting Dots” mottosuyla 20-22 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi – ICC’de gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, Turkish Airlines ile beraber yürüttüğümüz “Uluslararası Hosted Buyer Programı” için 41 farklı ülkeden gelecek 250 yabancı misafirimiz, 6. ACE of M.I.C.E. kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşmeler gerçekleştirecek. Fuar kapsamında; açılış seremonisi, gala yemeği, boğaz turu ve tüm sektörün her yıl dört gözle beklediği artık bir marka haline gelmiş olan AMEzing Parti gibi birçok farklı etkinlik gerçekleştiriyoruz. Fuar kapsamında gerçekleştireceğimiz ve dünyanın en ünlü etkinlik endüstrisi profesyonellerini ağırlayacağımız Speakers’ Corner konferans programımızın ana konuları ise etkinlik teknolojisi, e-spor, deneyimsel tasarım ve deneyimsel pazarlama ve destinasyon pazarlaması.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektöre ne gibi katkıları bulunuyor? 
Türkiye MICE sektörünün uluslararası alandaki gelişimi ve pazar payının büyümesi adına şimdiye kadar birçok atılım gerçekleştirdik.  Uluslararası MICE endüstrisi birlikleri, aynı sistemle çalışan çeşitli ülkelerdeki MICE profesyonellerini bir araya getiren birlikler ve büyük MICE organizasyonlarıyla partnerlik ilişkisi geliştirip Uluslararası Hosted Buyer programının tanıtımı, fuarın promosyonu ve data paylaşımı gibi konular kapsamında ortak çalışma yürütüyoruz. Bugüne kadar aralarında Rusya, Ukrayna, Çin, Kore, Kenya, İngiltere, ABD, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, 
Litvanya, Letonya, Almanya, İtalya, İspanya ve Portekiz gibi ülkeler dahil olmak üzere 31 medya ve 18 endüstri partneriyle anlaşma sağladık ve her yıl bu hedefi katlayarak büyütüyoruz. 

ACE of M.I.C.E. Awards 2019’un bu yıl düzenlenecek ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? 
ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’ni 3 Nisan 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştireceğiz. Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren, her yıl “en iyileri” belirleyen ve sektördeki firmalara prestij kazandıran bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; Etkinlikler ve Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları ödülü olmak üzere 2 ana başlık ve 22 ayrı dalda değerlendiriyoruz. 

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye MICE sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Sektör olarak, daha da güçlenerek doğru adımlar atmaya çalışıyoruz. Biz ve bu sektörün tüm paydaşlarının, birlikte hareket etmesi ve kenetlenmesi gerekiyor. İstanbul ve Türkiye, dünya çapında destinasyonlar ve potansiyellerini defalarca kanıtladılar. Uluslararası seviyede, destinasyonlarımızın ve sektörümüzün hak ettiği değeri göreceğine olan inancım tam. Uluslararası alanda ülkemizin tanıtımını doğru şekilde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Birlikte hareket edersek, uzun vadede hak ettiğimiz noktaya geleceğimizden eminim.

GGG

Yukarı