Ana içeriğe atla

S

 

MART35 ORGANİZASYON MÜŞTERİLERİN TALEBİNE ÖZEL PROJELER ÜRETİYOR

12.07.2019 - 16:57

MART35 ORGANİZASYON KURUCU ORTAKLARI ÖZDE SEÇİL ÖZCAN KAÇAR VE DUYGU ALKIŞ BAYSAL, ORGANİZASYON PLANLAMALARINDAN VE İYİ BİR ORGANİZASYONDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERDEN BAHSETTİLER.  

Organizasyonlar mevsimlere, özel günlere, lokasyon, kültür ve gündeme göre farklı şekillerde müşteriye sunuluyor. Aylar önceden planlanmaya başlanan event’lerde zamanlama neye göre belirleniyor? 
Özde Seçil Özcan Kaçar: Organizasyonlarda belirttiğiniz üzere özel günler ve lokasyon çok belirleyici olmakla birlikte, müşterinin ne istediği bizler için çok önemli zira organizasyonun ne kadar bir hazırlık süresi gerekireceği yapacak olduğumuz etkinliğin kapsamına bağlı olarak değişiyor. Bu sebeple her bir etkinlik aslında bir proje gibi değerlendirilip, o etkinliğin ihtiyaçlarına göre zaman planı belirlenmektedir. Bu ihtiyaçlar; etkinlikte yer alacak insan kaynağı temini, onların eğitimi, etkinliğin görsel zenginliğini oluşturan bir dekor hazırlığı ya da o etkinliğin duyurulması için yapılacak sosyal medya ve reklam planlamaları gibi etkinliğin gerçekleşmesi için gereken tüm faktörler değelendirilerek etkinlikler için zamanlama tam net olarak belirleniyor. 
Duygu Alkış Baysal: Biz, Mart35 Organizasyon olarak,  yıllık takvimde her özel gün için; ihtiyaç duyulan etkinliğin içeriğine göre en az 2 ay öncesinden hazırlıklarımızı ve sunumlarımızı yapıp paylaşırız. Ayrıca belirli aralıklarla müşterilerimizle iletişim halinde kalıp ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek onlara özel projeler yaratırız. Bu sebeple her bir etkinliğimizde müşterilerimizle takım olarak hareket etmenin keyfini yaşarız. 

Sosyal sorumluluk projelerinde doğru zamandan bahsedilebilir mi? 
Duygu Alkış Baysal: Kesinlikle bahsedilebilir çünkü ihtiyacın doğru zamanda karşılanması çok değerlidir, ayrıca doğru zamanda ulaştırılan hizmet ile hem sosyal sorumluluk projesinin başarısından söz edebiliriz, hem de bu projeden faydalanan kurum veya kişilerin memnuniyetinden bahsedebiliriz.

Yaz döneminde AVM’ler hangi event’lere yöneliyorlar?  
Özde Seçil Özcan Kaçar: Yaz döneminde AVM'ler özellikle şehirlerinde popülasyon kaybı yaşanıyorsa  (memleketine gidenler, tatile gidenler veya dönemsel iş için şehirden ayrılanlar) ticari aktivitelere yönelmektedirler. Ticari aktiviteler son zamanlarda müşterilere oynatılan bir takım dijital veya manuel oyunlarla zenginleştirilmektedir. Böylelikle müşteriler sadece yapmış oldukları alışveriş karşılığı bir aktiviteye katılmakla kalmayıp aynı zamanda keyifli vakit geçirmektedirler. 

Bir organizasyonun ‘iyi’ olarak nitelendirilebilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekiyor?  
- Organizasyonun iyi tanıtılması ve özellikle sosyal medyada ilgili tüketiciye ulaşması
- Organizasyonun duyurulduğu şekilde zamanında başlaması
- Tüm organizasyon çalışanlarının aynı emek ve özveriyi göstermesi
- Organizasyon süresince tekrarlanan operasyonlar var ise (örneğin çocuk atölyelerinde üst üste yaptığımız seanslar gibi) herbirinin aynı standart ve kalitede yürütülmesi
- Çocuklara özel organizasyonarda tüketilen malzemelerin özellikle çocuk sağlığına tehdit oluşturmayan malzemelerden oluşması
- Bizler için en önemli kriter müşterimizin ve organizasyonlan faydalanan  tüketicilerin oradan memnuniyet içinde ayrılabilmesi ve yüzlerinde bir gülümseme bırakabilmek.

GGG

Yukarı