Ana içeriğe atla

S

 

KALİTE BİR YAŞAM STANDARDIDIR

13.06.2019 - 11:18

YAPTIKLARI İŞİN HER NOKTASINDA KALİTENİN TEMEL BİR STANDART OLDUĞUNU SÖYLEYEN EVENTTIME ŞİRKET SAHİBİ ALPTEKİN MARAL, “HİZMET SEKTÖRÜNDE TECRÜBE, BİLGİ VE İŞE KARŞI DUYULAN SAYGI ARTTIKÇA KALİTE DE ARTAR.” DEDİ.

Eventtime hakkında bilgi verebilir misiniz?
Sektördeki 25 yılı aşkın deneyimin ve 127 ülke, 300’ün üzerinde şehir, 100’den fazla mutlu marka ile  binin üzerinde etkinlik sonucunda 2013 yılında Eventtime’ı kurdum. Kuruluşumuzdan beri  Paşabahçe, Anadolu Cam, Beşiktaş Spor Kulübü, Nucleoss ve Kotil  gibi birçok lider kuruluş ile mükemmeli yakalama çabasında pek çok keyifli ve verimli etkinlik gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizle gösterdiğimiz yıllara yayılan uzun soluklu çalışma performansımız sürdürülebilir kalite anlayışımızın temellerini oluşturuyor. Eventtime’ı tanımlamam gerekirse; fark yaratan, teknolojik, yaratıcı çözümler sunan, hızlı, ekonomik, dinamik, çözüm odaklı, sözüne sadık ve işine tutkuyla bağlı bir ekip olduğumuzu söyleyebilirim.  

KALİTE İŞİN HER NOKTASINDA OLMALI
Müşterilerinize nasıl hizmetler sunuyorsunuz?    

Hizmet verdiğimiz firmaların ihtiyaçlarına yönelik, yurt dışında ve yurt içinde toplantı yönetimi, kongre ve konferanslar, incentive projeleri ve etkinlikler yapıyoruz. TÜRSAB’ a bağlı A Grubu seyahat acentasıyız. Detaylandırmak gerekirse; bayi toplantıları, ürün lansmanları, dönem toplantıları, fuar aktiviteleri, şirket piknikleri, basın toplantıları, roadshowlar, özel gün ve gece organizasyonları, VIP etkinlikler, özel davet ve galalar, yurtiçi ve yurt dışı kongre ve konferanslar, konserler, spor etkinlikleri ve marka iletişim etkinlikleri yaptığımız projelerin başında geliyor.
Uzun yıllardır yurt dışında yaptığımız pek çok aktivite sayesinde oldukça önemli bir uluslararası tecrübeye sahibiz. Yurt dışındaki saygın tedarikçi ağımız bize oluşturduğumuz fikirleri hızlı hayata geçirebilmeyi ve maliyet avantajı yaratmayı sağlıyor. 

Müşterilerinize kaliteli bir organizasyon sunabilmek için neler yapıyorsunuz? Kaliteli bir organizasyonda ölçütleriniz neler?
Kalite bizim için yaptığımız işin her noktasında olması gereken temel bir standart. Eventtime olarak bizim kalite anlayışımız; güvenilirlik, sunulan hizmetin yeterliliği ve yanıt verebilirliği, zamanlama, doğruluk, fiziksel unsurlar ve çalışanların empatisini içerir. Yüksek kaliteli bir iş için ilk adım her zaman ihtiyacı doğru anlayabilmedir. Sonrasında ise iyi tanımlanan ihtiyaca  en doğru ürün/hizmeti önerebilme ve yönlendirebilme işin kalitesini artıran en temel unsurlardır. Ancak kalite denildiğinde yanlış anlaşılan bir bakış açısı var. Çok yüksek bütçeli organizasyonlar kaliteli olur gibi bir bakış açımız hiç olmadı. Biz misafirlerimizi havalimanında karşılarken onlara sunduğumuz minik bir ikramda bile özendik ve hem bizim hem de hizmet verdiğimiz firmanın ismine yakışır şekilde işimizi yaptığımız için,  kalite belki de imzamız diyebilirim. 

EN GENİŞ ÖNLEMLERİ ALIYORUZ
Kaliteli organizasyonun olmazsa olmazlarından biri de güvenlik.  Organizasyonlarda riskleri ortadan kaldırmak için nasıl güvenlik önlemleri alıyorsunuz? 

Biz denemediğimiz hiçbir şeyi firmalarımıza sunmayız. Eventlerimizin başarısını asla şansa bırakmayız. Yaptığımız her işin kendine özgü ihtiyaçları oluyor, işin sırrı tüm risk faktörlerini önceden tahmin edip araştırmanızı iyi yaparak en geniş önlemleri almakta. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz bize bu konuda oldukça fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra, standart olarak tüm misafirlerimizi organizasyon boyunca kapsayacak şekilde mutlaka seyahat sigortası ve assistant hizmetinden faydalanacak şekilde sigorta ettiririz. Büyük eventlerimizde mutlaka event sigortası yaptırırız.  Sağlık hizmetlerine, acil müdahale hizmetlerine ve güvenlik şartlarına azami önem veririz. 

Sizi farklı kılan nedir? 
Hedefimiz; hizmet verdiğimiz firmaların beklentilerinin her zaman önüne geçmek, sunduğumuz her hizmette farklı, yaratıcı en önemlisi kaliteli ama firmamızın bütçesini zorlamadan onlara alternatifler sunarak ekonomik çözümler ile servis vermektir.  Bu da hizmet verdiğimiz firmalar ile aramızdaki bağı güçlendirmekte ve karşılıklı vazgeçilmezliği oluşturmaktadır.
Herhangi bir projede kullanılan ekipmanlar aynı olmasına rağmen iş sonuçlarının personelin bilgisi, yaklaşımı ve tecrübesiyle değişebileceğine inanıyorum. Ekibimizin kalitesi, yönetim anlayışımız ve projelere yaklaşımımız iş sonuçlarında fark yaratmamızı sağlıyor. Neredeyse 7/24 çalıştığımız projelerimizde tüm ekip arkadaşlarımın başından sonuna kadar düşmeyen motivasyonları ve aynı sinerji ile hedefe doğru koşması bizi sıfır hatalı mükemmeli yakalayan kaliteli işlere ulaştırıyor. Biz tüm müşterilerimize sanki tek müşterimizmiş gibi davranırız. Bu sayede yaptığımız her iş kişiselleştirilmiş , eşsiz bir deneyimi yansıtır.
Teknolojinin hızla değiştiği ve geliştiği dünyamızda fark yaratmak artık eskisinden daha zor. Bu nedenle eşsiz ve doğru tasarlanmış fikri oluşturmak için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bizim işimizde her şey hayal kurmakla başlıyor. Ancak kurduğunuz hayali iyi kurgulamak, doğru konsept ile birleştirmek ve kişiselleştirilmiş bir deneyim tasarlamak başarmak için kilit noktaları oluşturuyor. Bunun da yolu doğru, tecrübeli, bilgili ve işine tutkuyla bağlı bir ekipten geçiyor. 

KALİTEYİ LÜKS OLARAK GÖRMÜYORUZ
Müşteriler kaliteli hizmet almanın yanında kalite-fiyat ilişkisini de göz önünde bulunduruyorlar. Bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler? 

Biz kaliteyi asla lüks olarak görmüyoruz. Kalite bizim için bir yaşam standardıdır. Bu sebeple de bütçe olsun ya da olmasın yapılan her hizmet mutlaka bir kalite çerçevesinde sunulur. Bizim yaptığımız işin kalitesini fiyattan öte bakış açımız belirler, hizmet sektöründe tecrübe, bilgi ve işe karşı duyulan saygı arttıkça kalite de artar. 
Kalite-fiyat ilişkisini ayarlamak, sektördeki tecrübemiz, yaptığımız işteki deneyimimiz ve her zaman fark yaratmak üzerine araştırma yaparak bu knowhow’ımızı firmalarımız ile paylaşmamız sebebiyle bizim için vazgeçilmezdir. 

GGG

Yukarı