Ana içeriğe atla

https://www.dsdamat.com/

 

İletişim etkinliklerin yol haritasını belirliyor

14.12.2017 - 10:58

Daraba Film Medya Event Ajans Başkanı Cezmi Yılmaz: “Misafirlerimizin etkinliğe dahil olması, onları özel hissettirmek bizim için en önemli unsur.”

Tansiyonun yükseldiği dönemlerde nasıl yöntemler uyguluyorsunuz? Bu dönemlerde özellikle dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler neler? 
Maalesef hareketli ve günü gününe uymayan bir ekonomi ile yol almaya çalışıyoruz. Sürekli değişen dengeler ve politikalar nedeniyle şirketler önünü göremiyor ve uzun vadeli planlar yapamıyorlar. 
Risk her zaman her işte bulunuyor. Daraba’nın genel şirket politikası her durumda çözüm ortaklarının çıkarları doğrultusunda hareket etmektir. Bizler programlarımızı her zaman değişebilecek gündemi de göz önünde bulundurarak, alternatifli hazırlarız. Duruma göre de işleyişi hızlıca revize ederiz. Bu nedenle her zaman hazırda bir B planının olması gerekiyor. Bu hem sizin başarınızı etkiler hem de müşterinizi daha güvende hissettirir.  

Tüm izleyici ve katılımcıları ilgilendiren olaylarda nasıl tutum ya da tutumlar sergiliyorsunuz? 
Organizasyonlarımızı genellikle interaktif olacak şekilde planlıyoruz. Misafirlerimizin etkinliğe dahil olması, onları özel hissettirmek bizim için en önemli unsur. Onların keyif almasını hedeflediğimiz etkinliklerimizde birebir iletişim kurabilmek, iyi ya da kötü direkt olarak görmek bizim sonraki işlerimizde de yol haritamızı belirliyor.

Son dönemlerde yaşanan olağandışı durumlardan sonra 2017 yılını nasıl geçirdiniz? Bu yıl organizasyon sektörü için nasıldı? Hedeflenenlere ne kadar ulaşıldı?
2017 yılı tüm sektörler için oldukça zor geçti diyebiliriz. Etkinlik yönetimi sektörü olarak bizler bu durumu daha fazla hissettik ki büyük şirketler kriz durumlarında ilk olarak etkinlik işlerinde maliyet azaltma ya da iptal noktasına yöneliyorlar. Yaz döneminde piyasalardaki genel durgunluğu da dikkate alırsak, ajanslar hedefledikleri rakamları ucu ucuna tutturabilmişlerdir. 

2018 yılı için öngörüleriniz nelerdir? Bu yıl için halihazırda plan ve programınız var mı?
Her yıl olduğu gibi 2018 yılından da umutluyuz. 2017 yılının sonunda yeni projelerimizi AVM’lere sunduk. Bunlar arasında Türkiye genelinde daha önce hiçbir yerde yapılmayan Dijital Sapan, Hediye Kapanı, Dijital Gözlükle Futbol ve Plinko gibi etkinliklerimizi gerçekleştirdik. 
Yeni dönem için yeni projelerimiz hazır. Ayrıca büyük organizasyonlar için Video Mapping ve Watchout hizmetini de vermeye başladık. Önümüzdeki yılda bu sistemleri kullanarak yine farklı ve ilk olacak organizasyonları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 

ds

Yukarı