Ana içeriğe atla

ds

 

Etkinliği Planlayan Ekip, Çocukları Sevmeli

06.10.2017 - 12:28

Başarılı bir etkinliğin karşılıklı fikir alışverişi yapılarak gerçekleştiğine değinen İyibirşey Reklam ve Prodüksiyon Etkinlik Direktörü Serkan İncu, AVM’lere en çok katkıda bulunan etkinliklerin çocuk etkinlikleri olduğunu söyledi.

Çocuklara yönelik etkinliklerin başarılı olması için sizce hangi kıstaslara ihtiyaç var? Sizin bu tür aktivitelerde özellikle dikkat ettiğiniz noktalar neler?
Öncelikle etkinliği planlayan ve uygulayan ekibin çocukları sevmesi, sonrasında ise çocuklar gibi düşünüp planlama yapması, çocukların gözünden etkinliği görmesi ve deneyimlemesi gerekiyor.
Kazancın ve başka değişenlerin ön planda tutulduğu çalışmaların, yüksek marka/PR değerine rağmen arzu edildiği gibi sonuçlanmadığını görmekteyiz. 

Çocuk etkinliklerine yönelik AVM’lerden özel yani “şöyle bir etkinlik olsun” şeklinde teklifler geliyor mu yoksa siz amaca bağlı kalarak mı etkinliği oluşturuyorsunuz?
AVM’lerin talepleri olduğu gibi, bizlerin de bu konuda önerileri oluyor. Bu biraz yapılacak etkinliğin çapı ve amacı ile de ilgili. Fakat her zaman söylediğim gibi başarılı bir etkinlik; karşılıklı fikir alışverişi yapılarak gerçekleştirilendir.

Çocuk etkinliklerinde aileler özellikle hangi konularda seçici olmalı ve hassasiyet göstermeli?
Ailelerden öncelikli isteğimiz etkinlikler esnasında çocuklarına örnek olmaları ve sadece kendi çocuklarının değil, diğer çocukların da eğitim ve eğlence hakkını gözetmeleridir. Ailelerin seçim süreci ise; çocuğun içinde bulunduğu sosyal ortam, ailenin çocuklarını yetiştirme tarzı vb. parametrelere dayanır ki, bu konuda bizim önerimizden ziyade ebeveynin içgüdüsü ve gelecek planlamaları ön plana çıkmaktadır.

AVM’lerde yapılan çocuk etkinliklerinin,  AVM’nin ziyaretçi çekim gücüne etkisi nedir? Sizce hangi etkinlikler çocuk ziyaretçiler tarafından ilgi çekiyor?
AVM’lerde yapılan çalışmalar içinde ciroya en çok katkıda bulunan etkinliklerin çocuk etkinlikleri olduğunu görüyoruz. Konsept atölye çalışmaları ve oyunlar dışında, özellikle lisanslı ürün çalışmaları aile ve çocuklar tarafından çok beğeniliyor. Bunların dışında herkese hitap eden büyük şov ve performanslar da çocukları farklı dünyalara götürerek oldukça eğlendiriyor. 

Çocuk etkinliklerinde sizce pedagoglardan yararlanılmalı mı? Neden?
Bu konu tartışmaya kapalı. Kesinlikle destek ve öneri alınmalı. Hatta firmaların imkanı var ise bir mentör gibi destek alabilirler. Nedeni basit; doktorlar ne için var ise, pedagoglar da onun için var. 

ds

Yukarı