Ana içeriğe atla

 

AVM

En büyük hedefimiz “Dünyaya gülen gözlerle bakan çocuklar

02.03.2018 - 17:22

Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerinin  gelişimi için birçok projeye imza attıklarını söyleyen Sütlaç Prodüksiyon firma sahibi Songül Bağcı, “Planladığımız çeşitli atölye çalışmaları ve workshop’lar  ile çocukların ince motor becerilerini  geliştirirken aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Böylece yapılan her etkinlik çocuklarda kalıcı izler bırakıp, onlara kazanım sağlıyor” dedi.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ İÇİN BİRÇOK PROJEYE İMZA ATILDI

Sütlaç Prodüksiyon olarak 1999 yılından itibaren sektörde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Sütlaç Prodüksiyon firma sahibi Songül Bağcı, “Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerinin  gelişimi için birçok projeye imza attık. İstanbul merkezli olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde gerek alışveriş merkezleri gerek belediyeler gerekse kültür merkezlerinde lisanslı sahne gösterilerimiz, geleneksel kukla ve karagöz oyunlarımız, atölye çalışmalarımız, animasyonlarımız ve benzeri etkinliklerimizle binlerce çocukla buluştuk ve buluşmaya devam ediyoruz. Bunun dışında etkinliklerimize katılamayan çocuklara, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında biz ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARINDAKİ GELİŞMELER ÇOCUKLARA YANSIYOR

Etkinlikleri planlarken, bugünün çocuklarının istek ve arzularını ayrıca toplumsal koşulları da ön planda tuttuklarını belirten Bağcı, “Günümüz kitle iletişim araçlarındaki gelişmeler çocuklara da yansıdı, çocuklar birçok bilgiyi görsel iletişim araçlarından öğreniyorlar. Biz de bu doğrultuda TRT Çocuk Kanalı’nın sevilen çizgi film kahramanlarını  interaktif gösteriler ile çocuklarla buluşturuyoruz. Geçmişimizi de unutmayarak Geleneksel Kukla Karagöz Sanatı’nı  yeni nesilllere aktarmaya çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

ETKİNLİKLER KALICI İZLER BIRAKIYOR

“Çocuklar için en iyi öğrenme şekli, yaparak yaşayarak öğrenmedir. İnteraktif sahne gösterilerimizle çocuklar, sevdiği ve hayal dünyasında varolan kahramanları somut olarak karşılarında görüp ,birebir iletişime geçerek eğlenirken kalıcı öğrenmeyi de sağlıyorlar” diyen Bağcı, “Planladığımız çeşitli atölye çalışmaları ve workshop’lar  ile çocukların ince motor becerilerini  geliştirirken aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Böylece yapılan her etkinlik çocuklarda kalıcı izler bırakıp, onlara kazanım sağlıyor” diye konuştu.

ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENMELİ

Günümüz şartlarında çocukların dış ortamda yaşıtlarıyla özgürce vakit geçirebilme imkanlarının çok kısıtlı olduğunu vurgulayan Bağcı, “Kapalı mekan etkinlikleri önem kazanmış durumda. Sütlaç Prodüksiyon olarak bizde alışveriş merkezleri, kültür merkezleri ve bilimum kapalı alanlarda yaptığımız  etkinliklerle çocukların fiziksel efor sarfedip rahatlamasını, yaşıtlarıyla vakit geçirip sosyalleşmesini ve eğlenirken öğrenmesini hedeflemekteyiz” dedi.
Bağcı konuşmasını şu cümleyle tamamladı: “En büyük hedefimiz “dünyaya gülen gözlerle bakan çocuklar…”

ASDAS

Yukarı