Ana içeriğe atla

 

AVM

Doğru planlama ile krizler önlenebilir

14.12.2017 - 11:00

Organizasyonlarda kriz yönetimi üzerine görüşlerini aldığımız İyibirşey A.Ş. Ajans Direktörü Özdem Çoban, aynı zamanda 2017 yılını değerlendirip, 2018 yılı için de öngörülerini bizlerle paylaştı.

Tansiyonun yükseldiği dönemlerde nasıl yöntemler uyguluyorsunuz? Bu dönemlerde özellikle dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler neler? 
Bu tarz sıkıntıların yaşandığı süreçlerde yüklenici firmanın karakteristik özellikleri ortaya çıkıyor. Öncelikle krizin yaşanmaması için doğru bir planlama yapmanız gerekiyor. Doğru planlama, yaşanabilecek krizleri çözmenizi kolaylaştırır. 

EMPATİ KURMA YETENEĞİ OLMALI
Tüm izleyici ve katılımcıları ilgilendiren olaylarda nasıl tutum ya da tutumlar sergiliyorsunuz? 

Empati kurma yeteneğiniz tecrübeyle birleştiğinde, sizin yerinize çözüm üreten ve bu durumu normal karşılayan izleyici ve katılımcılarla karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor.

“HEDEFLERİMİZİ SADECE CİROYA İNDİRGEMİYORUZ”
Son dönemlerde yaşanan olağandışı durumlardan sonra 2017 yılını nasıl geçirdiniz? Bu yıl organizasyon sektörü için nasıldı? Hedeflenenlere ne kadar ulaşıldı?
Bizim için her yeni gün nefes almanın sevinci ile başlar. Dünyamızdaki tüm yaşama önem vermeyi ilke edinen bir ailemiz var. Bundan dolayı olumsuz durumlarda öncelikle manevi olarak etkileniyoruz. Enerjimizin düştüğünü anladığımızda birbirimize sarılır ve ayakta kalmaya çalışırız. Hedeflerimizi sadece gerçekleştirdiğimiz ciroya indirgemediğimiz için çok fazla sıkıntı yaşamadık. Ancak, iptaller esnasında sanatçılara ve medyatik ünlülere nasıl saygı duyuluyor ise, şirketlerinde onaylanan etkinlik ve planlamalarına aynı ölçüde saygı duyulmasından yanayız.

2018 yılı için öngörüleriniz nelerdir? 
Ekonomik planlamalar adaletli, istikrarlı ve tutarlı olur ise 2018 yılının ilk çeyreğinde önümüzdeki sürecin nasıl gerçekleşeceğini öngörebiliriz. Sektör oyuncularının birbirinin işini baltalamadan ve herkesin emeklerine saygı duyarak hareket etmesi halinde hep birlikte bu sürecin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz.
Arsenal maçı öncesinde sevgili Slaven Bilic’in dediği gibi; “Sadece ümit etmiyoruz. Bir hayalimiz ve bunu gerçekleştirmek için bir planımız var. Tabii ki zor olacak, onların sahasında oynayacağız. Ama hiç kimse umudumuzu bizden söküp alamaz.”

ASDAS

Yukarı