Ana içeriğe atla

 

AVM

ÇOCUKLARIN GELİŞİM SÜREÇLERİNE KATKI SAĞLIYORUZ

17.01.2020 - 16:28

Varyasyon Şirket Sahibi Eyüp Bolat: “Sosyal Sorumluluk hissiyle hazırladığımız etkinliklerimizde, çocuklar yaşamın temel ilkeleri olan doğa insan, insan doğa ilişkisini deneyimleyerek yeni öğretilere imza atıyorlar.”

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Bu döneme özel olarak planlamış olduğunuz etkinliklerden bahseder misiniz?
Daha önceki sayılarda bahsettiğim yeni projemiz Somuncuklar adlı tematik alan etkinliğimizi çıkartıyoruz. Ekmeğin oluşum hikayesini anlattığımız etkinliğimizde çocuklar ilkel tarım aletleri ile buğday ekip fırında ekmek pişirebilecekler. “Emeğin Ekmeğe Dönüşümü” sloganıyla başladığımız projemizde, önceki projelerimizde olduğu gibi sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. 

Tatil dönemlerinde yapılan etkinliklerin genel özellikleri neler? Ne tür etkinlikler ilgi görüyor?  
Malumunuz yeni eğitim öğretim yılımızla birlikte yeni sömestr tatillerimiz de oluştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı kararla kasımda ve nisanda iki yeni 9 günlük tatiller var. Doğal olarak bu 9 günlük tatiller uzun vadeli etkinliklerin yeniden hayata geçmesine neden oluyor. Bu süreçte AVM müşterilerinin beklentileri çoğunlukla çocuklarını emanet edebilecekleri ortamlarda etkinlik yapabilmek ve ayrıca bu etkinlikler çerçevesinde çocuklarının gelişimine de pozitif düzeyde katkı sağlayabilecek etkinlikler olmasıdır. AVM yönetimlerinin beklentileri de bu uzun tatilleri mümkün düzeyde tek bir anlaşma ile minimum düzeyde riskle müşterilerine sunmaktır. Bu sebeple uzun soluklu etkinlikler bu zamanlarda daha çok tercih edilir oluyor. 

Düzenlediğiniz etkinliklerle çocuklara nasıl deneyimler kazandırmayı hedefliyorsunuz? 
Sosyal sorumluluk hissiyle hazırladığımız etkinliklerimizde, çocuklar yaşamın temel ilkeleri olan doğa insan, insan doğa ilişkisini deneyimleyerek yeni öğretilere imza atıyorlar. 

Çocuk etkinliklerinde aileler özellikle hangi konularda seçici olmalı ve hassasiyet göstermeli?
Etkinliklerdeki güvenlik önlemleri en önemli unsurdur. Sonrasında etkinlik içeriklerine dikkat etmeleri gerekir. Çocukların gelişim süreçlerine katkı sağlayacak etkinlikleri tercih etmelerini öneririz. 
 

ASDAS

Yukarı