Ana içeriğe atla

nara

“Çocukların anısına dahil olmak bizi mutlu ediyor”

06.10.2017 - 12:26

Çocukların hem motor hem de bilişsel gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikler düzenlediklerini belirten Aşkım Organizasyon Şirket Sahibi Aşkım Bayuk, hem AVM’lerin isteklerini hem de kendi projelerini ortak bir paydada toplayıp, bu doğrultuda AVM’lere çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Çocuklara yönelik etkinliklerin başarılı olması için sizce hangi kıstaslara ihtiyaç var? Sizin bu tür aktivitelerde özellikle dikkat ettiğiniz noktalar neler?
Öncelikle çocuk aktivite ve atölye çalışmalarında aktif rol alan bir firma olarak geniş bir portföye sahibiz. Alanında profesyonel kadromuzla çocukların hayal dünyalarına dokunmak bizim için en önemli ayrıntı. Bunun için titiz bir şekilde çalışıyoruz. Günümüz teknolojisiyle gelenekselliği birleştirdiğimiz çocuk aktivitelerinde çocukların interaktif olmasını amaçlarken, eğitici yönü yüksek aktivitelere öncelik veriyoruz. Çocuklarımızın hem motor hem bilişsel gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikler hazırlıyoruz. 
Çocuk aktivitelerinde; etkinlik ve atölyelerin hitap ettiği yaş grubu, interaktifliği ve eğitici yönü üzerinde durulması gereken ana noktalardandır. Çocukların dünyasına dahil olmak, ileriye dönük güzel ve eğitici bir anı olmak bizi mutlu ediyor. Neticede çocuklar bizim geleceğimiz…

Çocuk etkinliklerine yönelik AVM’lerden özel yani “şöyle bir etkinlik olsun” şeklinde teklifler geliyor mu yoksa siz amaca bağlı kalarak mı etkinliği oluşturuyorsunuz?
Aşkım Organizasyon olarak AVM’ler ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Onların istek ve fikirlerini bizim ekibimizin fikirleriyle harmanlayıp yaratıcı ve denenmemiş çalışmalara imza atmayı bugüne kadar başardık ve başarmaya da devam edeceğiz. Türkiye’de ilk olan birçok etkinliğe imza atan firmamız AVM’lere bu etkinlikleri sunarak başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Hem AVM’lerin isteklerini hem bizim projelerimizi ortak bir paydada toplayıp, AVM sektöründe çalışmalarımızı büyüterek sürdürüyoruz.

Çocuk etkinliklerinde aileler özellikle hangi konularda seçici olmalı ve hassasiyet göstermeli?
Etkinliklerin çocukların yaş grubuna hitap etmesi, aynı zamanda algıda seçici olan çocuklarımıza net mesajlar veren, eğitici, interaktif ve psikolojik gelişimi olumlu yönde etkileyecek çalışmalar üzerinde durulması gereken ana başlıklardandır. Çocukların pedogojik gelişimine önem veren firmamız bu konuda ailelerin sorularını ve aktivite ayrıntılarını baz alarak profesyonel çalışmalar ortaya koyuyor.

AVM’lerde yapılan çocuk etkinliklerinin,  AVM’nin ziyaretçi çekim gücüne etkisi nedir? Sizce hangi etkinlikler çocuk ziyaretçiler tarafından ilgi çekiyor?
AVM etkinliklerinde ciro artırmak, kapı girişini yükseltmek, günümüzde amaç olmaktan çıkmıştır. AVM’ler süre gelen hızlı yaşam koşullarında ziyaretçilerini gülümsetmek, onlara güzel dakikalar yaşatmak; alışverişlerini gerçekleştirirken, yemeklerini yerken, aileleriyle vakit geçirmenin tadına varırken onlara dahil olabilmek adına aktiviteler gerçekleştirmektedir. 

Çocuk etkinliklerinde sizce pedagoglardan yararlanılmalı mı? Neden?
Tabii ki tüm aktivite ve çalışmalarda daha öncede söylediğimiz gibi çocukların pedagojik gelişimleri bizim için ilk sıradadır. Bu konuda alanında uzman pedagog çalışma arkadaşlarımızdan destek alıyoruz ve geleceğimiz olan çocukları doğru aktivitelerle buluşturuyoruz. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini destekleyici aktiviteler sunmak adına alanında uzman pedagoglardan yararlanılmalıdır.

nara

Yukarı