Ana içeriğe atla

S

 

ÇOCUKLARA FARKLI BAKIŞ AÇILARI KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

12.02.2019 - 11:06

ÇOCUKLARA YÖNELİK DÜZENLEDİKLERİ ETKİNLİKLERDE EN ÇOK İÇERİĞE VE SAĞLAYACAĞI FAYDAYA ODAKLANDIKLARINI BELİRTEN NUKA ORGANİZASYON KURUCUSU NURGÜL KALE,  “ÇOCUĞUN KAZANDIĞI BECERİLERİ KENDİNE ÖZGÜ BİR ŞEKİLDE İFADE EDEREK YARATICI OLMASINI, KAZANDIĞI BECERİLERLE YENİ SENTEZ VE ANALİZLER YAPMASINI SAĞLIYORUZ.” İFADELERİNDE BULUNDU.


Çocuklara yönelik düzenlediğiniz etkinliklerden bahseder misiniz? Nasıl etkinlikler düzenliyorsunuz?
Çocuklar için düzenlediğimiz etkinliklerde en çok içeriğe ve çocuklara sağlayacağı faydalara odaklanıyoruz. Robotik, kodlama ve maker etkinliklerinden, bilim ve sanat atölyelerine, gösteri ve oyunlara kadar onların nitelikli ve eğlenceli vakit geçirebilecekleri birçok özel projeyi hayata geçiriyoruz.

Düzenlediğiniz etkinliklerle çocuklara nasıl deneyimler kazandırmayı hedefliyorsunuz? 
Etkinliklerimizde, çocuklara farklı bakış açıları ve farklı beceriler kazandırmayı hedefliyoruz. Çocuğun kazandığı becerileri kendine özgü bir şekilde ifade ederek yaratıcı olmasını, kazandığı becerilerle yeni sentez ve analizler yapmasını sağlıyoruz. Çocukların birden fazla alanda beceri kazanmalarını ve kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz. 

Çocuk organizasyonlarının tarihleri neye göre belirleniyor? 
Genel olarak her hafta sonu için çocuk etkinlik talebi olabiliyor. Özellikle sömestr dönemlerinde uzun süreli etkinlikler planlanabiliyor.  
 
Etkinliklerde kullanılan ürünler sağlıklı mı? Tercih ettiğiniz ürünlerde nelere dikkat ediyorsunuz? 

Çocuk sağlığına zarar vermeyen, kullanırken kendilerine de zarar vermeyecekleri malzemeler seçiyoruz. Çevreye uyumlu yaşam anlayışının arttığı günümüzde çevre dostu olmalarından dolayı ahşap ve kağıt kullanımına da önem veriyoruz. 

Lokasyona bağlı olarak etkinlik türü değişiyor mu? Etkinlik planlamalarınızı hangi kriterleri göz önünde bulundurarak yapıyorsunuz?
Genel olarak AVM taleplerine göre projeler sunuyoruz. Örneğin İstanbul’da robotik, kodlama, maker etkinlikleri yaptırırken, Anadolu’da bilimsel deneyler, mucit atölyeleri ve sanat atölyeleri yaptırıyoruz.  

GGG

Yukarı