Ana içeriğe atla

 

AVM

Çocuklara farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz

17.01.2020 - 16:30

Sömestr tatili boyunca Türkiye’nin birçok ilinde düzenleyecekleri etkinlik ve aktivitelerle çocukları mutlu etmeyi hedeflediklerini ifade eden Sütlaç Prodüksiyon Şirket Sahibi Ümit Bağcı, “Lisanslı etkinliklerimizde minik izleyicilerimizi eğlendirirken, onlara birçok konuda farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Bu döneme özel olarak planlamış olduğunuz etkinliklerden bahseder misiniz?
Çocuklarımız eğitim ve öğretim faaliyetleriyle geçen bir dönemi daha tamamladılar.  Şimdi dinlenme ve eğlence zamanı.
Sütlaç Prodüksiyon olarak, sömestr tatili boyunca Türkiye’nin birçok ilinde, çözüm ortaklarımızın da iş birliği ile gerçekleştireceğimiz çeşitli etkinlik ve aktivitelerle çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu hedefliyoruz. 
Maskot karakterlerle süslediğimiz dünya klasiklerinden örnekler sunan çocuk oyunlarımız, çocuklar için eğlenceyi görsel bir şölene dönüştürüyor. Hikayenin geçtiği mekanı yansıtan dekorumuz önünde, renkli kostümleri ile sevimli maskot kahramanlarımız, tatili eğlenceye dönüştürüyor.
Yaptığımız lisans anlaşmaları neticesinde TRT Çocuk kanalında yayınlanan Hapşuu, Pırdino, Arda ile Ceren, Kardeşim Ozi,     Maysa ve Bulut  ve Kaptan Pengu ve Arkadaşları isimli sevilen çizgi film kahramanlarının sahne gösterimlerini gerçekleştireceğiz. “En Tatlı Anlarınızda Sütlaç Prodüksiyon Yanınızda! “ sloganıyla tüm çocuklara iyi tatiller diliyorum.

Düzenlediğiniz etkinliklerle çocuklara nasıl deneyimler kazandırmayı hedefliyorsunuz? 
Toplumsal sorumluluk bilinciyle sahnelediğimiz lisanslı etkinliklerimizde minik izleyicilerimizi eğlendirirken, onlara birçok konuda farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz.
Firmamız 1999 yılından beri geleneksel gösteri sanatlarına hizmet ediyor. Bu sanata gönül veren biri olarak, kukla ve gölge oyunu sanatçılarının uluslararası birliği olan UNIMA’nın Türkiye Milli Merkezi üyesiyim. Tarafıma T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, “somut olmayan kültürel miras taşıyıcıları” kategorisinde “kukla oynatıcısı” unvanı verilmiştir. Unutulmaya yüz tutmuş kukla sanatını ve Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu’nu genç nesillere sevdirmek için yola çıkmış bulunuyoruz.
Firmamız, çocukların el becerilerini geliştirmek, grup çalışması içerisinde paylaşma, kendini ifade etme, çalışarak üretme ve bunun getirdiği kendine güven gibi özellikleri edinmeleri için sanatsal atölyeler düzenliyor. Değişik malzemeler kullanılarak yapılan atölyelerde, çocukların zihinsel ve sosyal gelişimi destekleniyor, bazen bir kukla, bazen bir kumbara, taç ya da rüzgar gülü yapan çocuklar, başarmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Ne tür etkinlikler ilgi görüyor?  
Alışveriş merkezleri ve açık alanlarda düzenlenen organizasyonlarda, çocukları hem eğlendiren hem de sosyalleşmelerini sağlayan çocuk atölyelerimiz büyük ilgi görmektedir.

ASDAS

Yukarı