Ana içeriğe atla

nara

Çocuğa verilen değer geleceğe yön verir

06.10.2017 - 12:24

Etkinliklerde eğlendirirken aynı zamanda çocuklara sorumluluk yüklediklerini dile getiren TM Etkinlik ve İletişim Ajans Kurucu Ortaklarından Murat Kalaman, işin en önemli kısmının çocuğun gelişimine katkı sağlayacak içerik üretimi olduğunu söyledi.

KIRIK OYUNCAKLAR TAMİR EDİLİYOR
Bu sıralar hayata geçirdiğimiz bir proje var; ismi Kırık Oyuncakçı Dükkanı. Projenin isminden de anlaşılacağı gibi kırık oyuncakların tamiratının yapıldığı bir oyuncak dükkanı. Dükkan sahibi ise yaşlı Piko amca. Piko amcanın tamir edilmeyi bekleyen yüzlerce kırık oyuncağı var. AVM içerisinde de o oyuncakları tamir etmeye hazır yüzlerce çocuk. Ama Piko amcanın hem şartları hem de çocuklara anlatması gereken kırık oyuncak hikayeleri var. Oyuncaklar çocukların en iyi arkadaşlarıdır. Kimi çocuk oyuncaklarına yeni isimler koyar, kimisi oyuncağını yanına almadan dışarı bile çıkamaz kimisi de oyuncağı olmadan uyuyamaz bile. Bu kadar sıkı dostluk kurulur oyuncak ve çocuk arasında. 
Peki ya kırılacak bir oyuncağı olmayan çocuklar! Onların dostu kim? Yine çocuklar... 

ÇOCUKLAR OYUNCAKSIZ KALMASIN DİYE…
Bu projemiz ile birlikte çocukların tamir ettikleri oyuncakları, STK’lar aracılığı ile oyuncağı olmayan çocuklara ulaştırmak olacaktır. Herkes etkinlik üretir ve yapar. Hiçbir şey yapamayan gider lisanslı bir ürüne sarılır yine yapar.  Asıl mesele şu; hedef kitlen olan çocuklara ne kadar değer verirsen, geleceğine de o kadar yön verirsin. Bizler geleceğimize yön veren etkinlik planlamaları yapıyor ve hayata geçiriyoruz. Mutlu müşterilerimiz ile büyümeye devam ediyoruz. 

ÇOCUKLAR GELENEKSEL OYUNLARDAN ZEVK ALMIYOR
Hepimizin bildiği üzere AVM etkinliklerinin yoğunluklu olarak hedef kitlesini çocuklar oluşturmaktadır. Çocuklara yönelik iyi kurgulanmış bir etkinlik planı, ister istemez ebeveynlerin de kaliteli zaman geçirmesini sağlıyor. Dijitalleşen dünyada çocuklar geleneksel oyunlardan zevk almıyor hale geldi. Bu durumda yeni alternatifler üretip dengeyi bulmak durumundayız. İşimiz doğrudan çocuklar olduğundan her detayı değerlendiriyoruz. Uzman eğitmenlerden tutun, çocuğun temas halinde olduğu tüm malzemeleri dikkatle seçiyor, birde işin sosyal sorumluluk tarafının olmasına özen gösteriyoruz.  Çünkü işimizin en önemli kısmı; eğlence ile birlikte çocuğun gelişimine katkı sağlayacak içerik üretimi.  Etkinlik içerisinde çocuklara eğlenirken sorumluluk yüklemeye çalışıyoruz ki etkinliğin, çocuğun karakter gelişimine bir etkisi olsun. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz tüm projelere bu perspektiften bakıyoruz.

nara

Yukarı