Ana içeriğe atla

 

AVM

ÇOCUĞA BİREY OLDUĞUNU HİSSETTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

17.01.2020 - 16:33

Düzenledikleri etkinliklerde öncelikli olarak çocuğa bir birey olduğunu hissettirmeye çalıştıklarını söyleyen Ün Yapım Gösteri ve Sahne Sanatları Firma Sahibi/Sanat Yönetmeni Yavuz Ünlütürk, ailelere etkinlik seçerken yaş grubunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini tavsiye etti.
 

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Bu döneme özel olarak planlamış olduğunuz etkinliklerden bahseder misiniz? 
Sömestr tatiline özel birçok etkinliğimiz mevcut.Çocuk tiyatrolarından,eğlenceli atölye etkinliklerine kadar birçok çalışmayı çocuklarla gerçekleştireceğiz.

Tatil dönemlerinde yapılan etkinliklerin genel özellikleri neler? Ne tür etkinlikler ilgi görüyor?
Sadece tatil dönemi değil, aslında her dönemde çocuklar için gerçekleştirilen etkinliklerin bir teması olmalıdır.Genelde baktığımızda AVM'ler lisanslı etkinliklere ağırlık vermeye devam ediyor. Ancak çocuk tiyatrolarının da artık AVM’lerde sahnelenmesini olumlu olarak görüyorum. Çocuklar için yapılan kaliteli,eğitici,eğlenceli ve öğretici tüm etkinlikler ilgi görmektedir. Bu bağlamda aslında arzuladığımız veli ve çocuğun birlikte katılacağı etkinliklerin  yarar sağlayacağı kanaatindeyim. AVM'ler popüler lisanslı maskot etkinliklerinin haricinde, organizasyon ve etkinlik firmalarıyla istişarede bulunarak çeşitliliği bol programlar düzenleyebilirler.

Düzenlediğiniz etkinliklerle çocuklara nasıl deneyimler kazandırmayı hedefliyorsunuz? 
Düzenlediğimiz etkinliklerde öncelikli olarak başından sonuna kadar çocuğa bir birey olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz.Gerek tiyatro etkinliklerinde verdiğimiz mesajlarla, gerek alan etkinliklerimizde, gerekse de atölye çalışmalarında özgürce, hayal dünyasında hareket etmesini sağlıyoruz.

Çocuk etkinliklerinde aileler özellikle hangi konularda seçici olmalı ve hassasiyet göstermeli?
Ailelere tavsiyem, etkinlik seçerken yaş grubunu göz önünde bulundursunlar.Eğer bir etkinlik +5 yaş ise 5 yaşından küçük çocuğu olan ailelerin ısrarcı olmamaları kanaatindeyim.Etkinliğin çocuğa ne kattığı, kendini ifade edebilmesi gibi durumlar etkinlik seçimi noktasında önemli hususlardır.

ASDAS

Yukarı